İleri Tedaviler


PCR Testi Hastanemizde Yapılmaktadır.


Corona Virüs ile mücadelemizde öncelik olarak hastalığın vücudumuzda olup olmadığını tespit etmek ve erken dönemde virüsü yakalamak önemlidir. Bu yüzde en değerli varlığımız olan sağlığımız için hastanemizde Corona PCR Testi yapılmaktadır.

DEVAMI

PCR Testi Hastanemizde Yapılmaktadır.


Corona Virüs ile mücadelemizde öncelik olarak hastalığın vücudumuzda olup olmadığını tespit etmek ve erken dönemde virüsü yakalamak önemlidir. Bu yüzde en değerli varlığımız olan sağlığımız için hastanemizde Corona PCR Testi yapılmaktadır.

DEVAMI

İleri teknoloji kulak implantları


Kemik iletimli implantlar Dünyanın dört bir yanındaki kişiler, 35 yıldan uzun süredir seslere Baha® kemik iletimli implant ile ulaşıyor. Baha Sistemi, sesi kemik iletimi yoluyla ilerletmek için vücudun doğal yeteneğinden yararlanır ve işitme ve iletişim kurma seviyeniz üzerinde derhal ve olumlu bir etki yaratma potansiyeline sahiptir.

DEVAMI

Baş Boyun Ağız içi Yüz Kanser Ameliyatları


Baş boyun kanserleri çeşitli faktörlerin etkisi altında oluşabilmekte olup yaklaşık olarak tüm vücut kanserlerinin %10’unu oluştururlar. Baş boyun kanserleri yerleştikleri bölge ve bu bölgedeki alt yerleşimlerine göre çeşitli şekillerde isimlendirilir.

DEVAMI

Tükrük bezi cerrahisi 


Tükürük Bezleri Vücudumuzda major ve minör olmak üzere iki grup tükürük bezi bulunur.Major tükrük bezleri kulak önü (parotis bezi), çene altı(submandibuler bez), dil altı (sublingual bez) bezlerdir. Bunların haricinde tüm ağız içi ve boğazımıza yayılmış çok sayıda minör tükürük bezi bulunur. Tükürük bezlerinin asıl görevi tükürük üretmektir. Üretilen tükürük ağızı ve boğazı nemlendirir, mikroplara karşı savunmada etkilidir ve sindirime yardımcı olur. Tükürük bezleri günlük yaklaşık 1,5 litre tükürük üretirler.

DEVAMI

TİROİD HASTALIKLARI


Tiroid bezi nedir? Tiroid bezi, boynun ön bölümünde, gırtlağın altında yer alan  kelebek şeklinde bir bezdir. Tiroid bezi, kana hormon salgılayan bezlerden biridir ve vücudumuz için çok önemli görevleri vardır.Tiroid bezi tiroksin (T4) ve tiriiyodotironin (T3) isimli  hormonları salgılar. Bu hormonlar, vücudumuzun metabolizma hızını düzenlerler ve vücudumuzun enerji düzeylerini kontrol etmeye yardımcı olurlar.

DEVAMI

Alerjik Burun


Allerjik rinit burun içini kaplayan örtünün alerjik nedenli olarak iltihaplanmasına verilen addır. Alerjik bünyeli kişilerde daha sık görülür. Genellikle ömür boyu sürer fakat ileri yaşlarda şiddeti azalabilir. En sık görülme nedeni rüzgarla taşınan polenlerdir fakat herhangi başka alerjenler tarafından da tetiklenebilir. Kendiliğinden geçme ihtimali oldukça düşüktür. Fakat hastalığı tetikleyen ortamlardan veya alerjenlerden uzak durulması önemli faydalar sağlamaktadır. Hastalık oldukça yaygındır ve bilimsel çalışmalara göre toplumumuzun yaklaşık %20’sinde alerjik rinit mevcuttur.

DEVAMI

KOKLEAR İMPLANT NEDİR?


Koklear implant, hasarlı iç kulağın fonksiyonunu yerine getiren bir elektronik tıbbi cihazdır. Seslerin şiddetini yükselten işitme cihazlarının aksine, koklear implantlar beyne ses sinyalleri sağlamak için iç kulağın hasarlı parçalarının (koklea) işini yapar.

DEVAMI

Estetik ve Fonksiyonel Burun Ameliyatları


Septoplasti ve Konka Cerrahi (Burun eti cerrahisi) Burunda Septum, burunu iki bölüme ayıran, kıkırdak ve kemikten yapılmış ve normalde orta hatta duran bir duvardır.

DEVAMI

Orta Kulak ve Kulak Zarı Ameliyatları


Kulak, dış, orta ve iç olmak üzere üç bölümden oluşur. Orta kulak, kulak zarı ve kulak kemikçiklerini içerir. Kulak zarını veya kemikçikleri etkileyen herhangi bir hastalık, sesin dış kulaktan iç kulağa iletilmesine engel çıkartarak iletim tipi işitme kaybına yol açar.

DEVAMI

BAŞ DÖNMESİ (VERTİGO)


Nöroloji kliniklerinde sık karşılaşılan şikâyetlerden birini oluşturan baş dönmesi (vertigo), çoğu zaman altında önemli bir hastalık bulunmayan ve kendiliğinden düzelen bir belirti olarak ifade ediliyor.

DEVAMI

Şeker Hastalığı (Diyabet) Nedir?


Diabetes Mellitus (D.M.) veya yaygın bilinen ismiyle şeker hastalığı, kan şekeri yüksekliği ile seyreden birçok farklı bozukluğun içinde bulunduğu bir grup hastalığın ortak adıdır.

DEVAMI

KÖPÜKLE VARİS TEDAVİSİ


Köpükle varis tedavisi ameliyatsız tedavi yöntemleri arasında gösterilen iğne tedavisi olarak geçmektedir. Anestezi gerektiren bir uygulama değildir ve yaklaşık 10 dakikada işlem tamamlanır.

DEVAMI

MERHABA BEBEĞİM


Özel Gözde Hastanesi en özel ve mutlu anlarınızda yanınızda olmaya devam ediyor... Anne- baba olabilmek için aylarca sabırla bekleyen çiftlerin her anına şahit olan Kadın ve Doğum Hastalıkları ekibimiz özel gün geldiğinde de sizlerle olmanın mutluluğunu yaşıyor.

DEVAMI

Trifocal Göz İçi Mercekler ile Kartal Gibi Görün!


Katarakt Tedavisinde Trifokal göz içi mercekler ile uzağı ve yakını iyi görmeyi sağlarken aynı zamanda orta mesafede de iyi bir görüş sağlamak amacıyla geliştirilmiş lenslerdir. Detaylı Bilgi ve Randevu İçin 0422 323 23 23

DEVAMI

LAZERDE DEVRİM! NO TOUCH Lazer ile Göze Dokunmadan Saniyeler İçinde Gözlüklerinizden Kurtulun...


Gözlükten ve kontakt lenslerden kurtulmak için uzun zamandır uygulanmakta olan klasik lazer tedavilerinde gözünüze “dokunulması” gerekir. Bu durum lazer operasyonunu tercih eden hastalarda tedirginliğe yol açabilmektedir. TransPRK (NO TOUCH) tekniği adı verilen lazer yöntemi bu tedirginliği önler. Bu yöntemle yapılan lazer tedavisinde göze cihaz teması olmaz. Hastanın, uzaktaki bir ışık kaynağına saniyeler içinde bakması tedavinin yapılması için yeterlidir.

DEVAMI

PCR Testi Nedir Nasıl Yapılır?


Corona (Covid-19) hastalığının insanlarda enfeksiyona neden olduğu bilinen 7 tipi var bunlardan 3 tanesi şiddetli iken 4 tip corona hafif ve orta şiddette hastalığa neden olmakta. PCR testi Corona virüs ile mücadele sürecinde çok etkin kullanılmaktadır.

DEVAMI