0422 238 25 25

PCR Testi Hastanemizde Yapılmaktadır.

Corona Virüs ile mücadelemizde öncelik olarak hastalığın vücudumuzda olup olmadığını tespit etmek ve erken dönemde virüsü yakalamak önemlidir. Bu yüzde en değerli varlığımız olan sağlığımız için hastanemizde Corona PCR Testi yapılmaktadır.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

PCR Testi Nedir? 

Corona Virüs (Covid-19) teşhisinde kullanılan PCR testi RNA’ya bağlı olan RNA polimeraz enzim genini tespit etmek için kullanılır. 

PCR Testi mutlaka bilgili bir mikrobiyolog laborant tarafından uygulanmalıdır. PCR testi yanlış yapılırsa sonuçlar doğru tespit edilemeyeceği için doğru sonuç için dikkat eidlmesi gerekmektedir.

COVID-19, farklı kişileri farklı şekillerde etkilemektedir. Enfekte kişilerin çoğu, hafif ila orta düzeyde semptomlar geliştirmekte ve hastaneye kaldırılmadan iyileşmektedir.

Covid 19 (Corona Virüs) beliritlerinden en yaygın olanı ateş, kuru öksürük ve yorgunluktur. 

Corona Virüste daha seyrek görülen belirtiler ağrı ve sızı, boğaz ağrısı, ishal, konjunktivit,baş ağrısı, ltat alma veya koku duyusunun kaybı, ciltte döküntü ya da el veya ayak parmaklarında renk değişimi olarak gözlemlenmiştir.

Corona (Covid-19) belirtileri arasında en ciddi olan semptomlar solunum güçlüğü veya nefes darlığı, göğüs ağrısı veya göğüste baskı, konuşma veya hareket kaybıdır.

 

 

Corona Virüs (Covid 19) PCR Testi Hastanemizde Yapılmaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen koşullar çerçevesinde hastanemizde PCR Testi yapılmaktadır. 

SIK SORULAN SORULAR
PCR testi Corona (Covid-19) şüphesi taşıyorsanız yapılmalıdır. Ayrıca yurtdışı uçuşlar için zorunlu olarak yaptırılmalıdır. Ameliyat öncesi kendi sağlığını açısından yaptırmanız zorunludur.
PCR testi tanı konmasında en etkili yöntemlerden biri olduğu için yaptırmak önemlidir. Corona virüs maalesef hızlı yayılan bir enfeksiyon olduğu için düzenli PCR testi hem çalışanlarınızı hem işinizi hemde sizi koruyacaktır. Firmanız için yaptıracağınız PCR testleri için hastanemiz ile iletişime geçip hastaneye gelmeden iş yerinizde düzenli periyotlarda Covid 19 için PCR testi yaptırabilirsiniz.
Evet hastanemiz evde PCR testi yaptırmanız için hizmet vermektedir.