Tıbbi Birimler

ANESTEZİ ve REANİMASYON

Bölüm Hakkında

Anestezi, ameliyat sırasında hastanın ağrı duymasının çeşitli ilaçlar kullanılarak engellenmesidir. Böylece hasta ağrı duymaz. Ameliyat boyunca kalp atımı, ritmi, kan basıncı, kandaki oksijen miktarı gibi tüm yaşamsal fonksiyonlar, kanamalar ve verilecek sıvılar anestezi doktoru tarafından izlenir ve bu fonksiyonların devamı sağlanır.

Anestezi için kullanılacak yöntem, anestezi doktoru tarafından hastanın genel durumu, fizik muayenesi, hastalıkları, ameliyat yeri, süresi ve hastanın tercihi göz önüne alınarak belirlenir. Anestezi uygulaması genel anestezi, bölgesel anestezi veya lokal anestezi olarak 3 farklı şekilde yapılabilir.

Anestezi öncesi ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği ameliyat öncesinde anestezi hekimi tarafından hastaya belirtilir.

 Yoğun Bakım Üniteleri

Yoğun bakım ünitelerimizde hekimlerimiz, yoğun bakım hemşirelerimiz ve yardımcı sağlık personellerimiz kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

·         Koroner yoğun bakım

·         Yenidoğan yoğun bakım

·         Dahili ve cerrahi yoğun bakım

Ameliyathane

Her türlü cerrahi girişimin uygulanması için gerekli tıbbi ve teknolojik donanıma sahip ameliyathanelerimizde açık ve kapalı yöntemler kullanılmaktadır.
Bölüm Detayları Doktorlarımız

Randevu talebim için aranmak istiyorum