0232 458 20 20

BOTOKS

Günümüzde kırışıklıkların azaltılmasında en popüler yöntem olarak kabul edilen ve tüm dünyada kullanımı artan Botoks, Gözde Hastanesi'nde Dermatoloji Uzmanımız Dr. Deniz Yurtman Havlucu tarafından uygulanmaktadır.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

Botoks Nedir?
Botoks, cerrahi olmayan zaman içerisinde yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları ve çizgileri azaltan basit bir uygulamadır.

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Alın bölgesi,

  • Kaş arası

  • Göz kenarı çizgileri

  • Üst dudak

  • Boyun çizgileri

  • El, ayak ve koltukaltı bölgelerinin terleme tedavisi

 

 

Uzman hekimimiz tarafından en iyi sonucun alınacağı bölge belirlenir. Uygulama yapılacak her bölgeye az dozlarda botoks enjeksiyon edilir. Anestezi gerektirmeyen, ağrısız bir yöntemdir.
Botoks, tek bölge uygulama süresi yaklaşık 10-15 dakikadır.
Botoks'un etkisi 4-6 ay arası sürmektedir. Uygulamaların tekrar etmesi ile bu süre artmaktadır.


SIK SORULAN SORULAR
Hayır, botoks kişinin yüz ifadesinin kaybolmasına neden olmaz. Uygulanan doz ve bölge seçimi ile birlikte sadece kırışıkları tedavi etmek ve mimikleri kullanmaya devam etmek mümkündür. Botoks, hekimin elinde olan ve hastanın arzusuyla gerçekleşen bir olaydır. Kimi hasta göz kenarı ve kaş arası çizgilerden kurtulmayı tercih ediyorken, kimisi de kaşlarının kalkmasını isteyebilir. Botoks yaptıran birçok tiyatro oyuncusunu düşenecek olursak, sanılanın aksine donuk ve ifadesiz bir surata sahip olmak söz konusu değildir.
Hayır, Botoks bir dolgu maddesi olmadığı için yüzde şişmeye neden olmaz.Kırışıklığa yol açan kasları gevşetmekte kullanılan bir ilaçtır ve serum fizyolojik ile seyreltilerek enjekte edilir. Enjeksiyonun yapılmasından sonra kas içine yayılarak dağılır. Hiçbir şekilde yüzde dolgunlaştırma amacıyla kullanılmaz.
Botoks, sadece dudak üstündeki sigara çizgileri diye tabir edilen dikey çizgilenmelerde kullanılır. Dudak dolgunlaştırmak için kullanılmaz. Botoks uygulamalarıma devam etmezsem kırışıklıklarım daha kötü olur mu? Botoks uygulamasına devam etmeme durumunda kırışıklıklarınız yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner, daha kötü olması ya da sarkma gibi durumlar söz konusu değildir.
Botoks uygulamasında ilk etki 3-7 gün içerisinde görülmektedir.
Botoks sonrası günlük hayatınıza hızlı bir şekilde geri dönebilirisniz çünkü basit, hızlı ve iyileştirme süreci gerektirmeyen bir uygulamadır.
Botoks uygulama sırasında çok az ve kısa süreli hafif batma hissi duyulabilir ancak sonrasında ağrı hissedilmez.
Botoks , 25- 65 yaş arası kişilerde rahatlıkla uygulanabilir.
Bilinçli ve tecrübeli ellerde yapılan Botoks uygulamasının yan etkisi geçicidir ve uygulama alanı ile sınırlıdır. Çok nadir, baş ağrısı ve enjeksiyon alanında hafif bir kızarıklık görülebilir. Bu kızarıklığın makyaj ile kolayca kapatılması mümkündür.
Kaş arası kırışıklıklarının tedavisinde ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilk ve tek nörotoksin kompleksi Botox'tur. Botox'un bu kullanımı AB ülkelerinde yetkili kurumlarca ve yanı sıra ABD'de FDA tarafından onaylanmış durumdadır.