Haberler


Aritmi Nedir?


Sık sık bayılma sorunu yaşıyorum nedeni ne olabilir diye düşünüyorsanız aritmi sağlık sorunu hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızda fayda var.

DEVAMI

Yeni Nesil Skolyoz Tedavisi


Sağlıklı bir omurgada tüm omurların dizilimi aynı doğrultuda olmalıdır, omurların diziliminde sağa veya sola bir eğrilik çıkması durumuna Skolyoz (Omurga Eğriliği) denilmektedir.

DEVAMI

Tumt Tedavisi Nedir?


TUMT (Prostatın Transüretral Radyo Frekans Tedavisi) mikrodalga enerjisi kullanarak prostat dokusunun parçalarını küçültmek veya iltihaplı dokuyu ortadan kaldırmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

DEVAMI

Prostat Hastalıkları Ve Beslenme İlişkisi


Dengeli beslenme vücudun genel sağlık bütünlüğünün korunması için büyük önem taşımaktadır. Yapılan araştırmalarla

DEVAMI

Antikor Testi Ve Pcr Testi Hangi Durumlarda Yapılmalı?


Antikor testi ve PCR testi bugünlerde en sık duyduğumuz kelimeler arasında yer almaya başladı. Dünya genelinde etkileri şiddetle hissedilen koronavirüs pandemisiyle hayatımıza giren bu testler

DEVAMI

Prostat Hastalığında Ameliyatsız Tedavi Dönemi


İleri yaşı nedeniyle narkoz alması sakıncalı olan 84 yaşındaki prostat hastası Yusuf Şenleten, Özel Gözde İzmir Hastanesi’nde uygulanan mikrodalga termoterapi (TUMT) yöntemiyle sağlığına kavuştu.

DEVAMI

Mide Botoksu Olun Ameliyatsız İncelin


Son günlerde giderek yaygınlaşan “Mide Botoksu” yöntemi, ameliyata gerek kalmadan kilo vermeye yardımcı oluyor.

DEVAMI

Ameliyatsiz Bel Ağrisi Tedavisi Kriyoplasti


Özel Gözde İzmir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Op. Dr. Erdinç Özbek, beyin omurga cerrahisinde kullanım sıklığı son yıllarda artan Kryoplasti'nin (Dondurma Tedavisi) başarılı sonuçlar verdiğini söyledi.

DEVAMI

Gözde Grubu'ndan Kuşadası'na Dev Yatırım


Gözde Grubu Kuşadası'nda gerçekleştirdiği 30 milyon dolarlık dev yatırımla bölgenin en kapsamlı ve donanımlı hastanesini faaliyete geçirdi.

DEVAMI

Anne Adaylarına Hayati Uyarılar


Özel Gözde İzmir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Feyza Ağaca Güler, hamilelik süresinde anne ve bebek sağlığını koruyacak önemli açıklamalarda bulundu.

DEVAMI

Gözde İlaç Dünyada Bir İlke İmza Attı


Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, grup bünyesinde hizmet veren Gözde İlaç'ın geliştirdiği Endemesis adlı burun spreyiyle, kanser hastalarının koku hassasiyeti ve hamile kadınların kusma problemine kalıcı çözüm

DEVAMI

Menopoz Sonrasi Her Kanama İncelenmeli


Özel Gözde İzmir Hastanesi Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Feyza Ağaca Güler, menopoz sonrası rahimde meydana gelen her kanamanın, mutlaka uzman bir doktor tarafından incelenmesi gerektiğini söyledi. Dr. Güler, “Gerçekleşen her kanama mutla

DEVAMI

Yanlış Sünnet Bir Ömrü Etkiliyor


Özel Gözde İzmir Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ersin Konyalıoğlu, yanlış bir sünnetin bir ömrü etkileyebildiğini söyledi.

DEVAMI

30 Yıllık Böbrek Taşına Veda Etti.


İzmirli Gülter Arslan ameliyat korkusu nedeniyle otuz yıl böbreğinde ceviz büyüklüğündeki taşla yaşadı.

DEVAMI

Sünnet Ciddi Bir Operasyondur.


Sünnet Nedir? Dünya genelinde her 3 ya da 4 erkekten birinin sünnetli olduğu tahmin edilmektedir. Dünyadaki en eski ve en sık yapılan operasyon olan sünnet, bir erkeğin hayatındaki ilk ve belki de son ameliyatı olacaktır.

DEVAMI

Ameliyatsız Zayıflamada Etkin Yöntem Mide Balonu Uygulaması


OBEZİTE TEDAVİSİNDE MİDE BALONU UYGULAMASI NEDİR? Mide balonu uygulaması beslenme alışkanlığını değiştirerek daha az gıda tüketimi sağlamak, dengeli ve sağlıklı beslenme davranışı oluşturmayı kolaylaştırmak amacıyla, midede bir dolgunluk...

DEVAMI

Her On Kadından Biri Vajinusmus


Kadın Doğum Uzmanı Dr. Feyza Ağaca, Türkiye’de her on kadından birinde vajinusmus hastalığının görüldüğünü söyledi.

DEVAMI

Kadın Hastalıkları Uzmanından Kadınlara Menopoz Uyarısı


Özel Gözde İzmir Hastanesi doktorlarından Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Feyza Ağaca Güler, Türkiye’de menopoz yaşının 48 ile 52 yaş aralığında olduğunu açıkladı.

DEVAMI

Gözde Sağlık Grubu Kanser İle Mücadele Sosyal Sorumluluk Projesi'ni Hayata Geçirdi.


Kuşadası Belediyesi ve Gözde Kuşadası Hastanesi işbirliğiyle uzman hekimler eşliğinde Kanserle Mücadele Farkındalık semineri gerçekleştirildi.

DEVAMI