Haberler


İzmirli Çift Çip Bebek Sevinci Yaşıyor.


İzmirli Esra ve Ercan Oral çifti, İzmir Gözde Hastanesi'nde uygulanan mikro akışkan çip teknolojisiyle bebeklerine kavuştu.

DEVAMI

Çocuğunuzun Başarısızlığının Altında Gizli Hastalıklar Olabilir


Uzmanlar, okullar açılmadan çocukların kulak-burun-boğaz muayenesinden geçmesi gerektiği, aksi durumda gizli hastalıkların çocukları başarısızlığa götürebileceği konusunda uyardı.

DEVAMI

Gözde Grubu'ndan Kuşadası'na Dev Yatırım


Gözde Grubu Kuşadası'nda gerçekleştirdiği 30 milyon dolarlık dev yatırımla bölgenin en kapsamlı ve donanımlı hastanesini faaliyete geçirdi.

DEVAMI

Anne Adaylarina Hayati Uyarilar


Özel Gözde İzmir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Feyza Ağaca Güler, hamilelik süresinde anne ve bebek sağlığını koruyacak önemli açıklamalarda bulundu.

DEVAMI

Gözde İlaç Dünyada Bir İlke İmza Attı


Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, grup bünyesinde hizmet veren Gözde İlaç'ın geliştirdiği Endemesis adlı burun spreyiyle, kanser hastalarının koku hassasiyeti ve hamile kadınların kusma problemine kalıcı çözüm

DEVAMI

Çip Yöntemi İle Gebe Kalma Oranı Yükseldi


Gözde İzmir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy, “mikroakışkan çip yöntemi” ile gebe kalma oranının 1.5 kat arttığını söyledi.

DEVAMI

Göz Bozuklukları Saniyeler İçerisinde Düzeltiliyor


Gözde Hastanesi Göz Doktoru Op. Dr. Şakir Cengiz Algan, Eximer Laser ile göz bozukluklarının saniyeler içerisinde düzeltildiğini söyledi.

DEVAMI

Ses Dalgası İle Burun Operasyonu


Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ebru Kaplan, burun operasyonlarında kesi yaparken ses dalgalarının kullanıldığı ultrasonik rinoplasti yönteminin ameliyat başarısını yükselttiğini ve iyileşme süresini de kısalttığını söyledi.

DEVAMI

Şerife Teyze 10 Dakikada 10 Numara Görüşe Kavuştu


Astigmat ve katarakt hastası Şerife Ercan, Gözde İzmir Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İsmail Dik'in gerçekleştirdiği ameliyatla göz sağlığına yeniden kavuştu.

DEVAMI

Menopoz Sonrasi Her Kanama İncelenmeli


Özel Gözde İzmir Hastanesi Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Feyza Ağaca Güler, menopoz sonrası rahimde meydana gelen her kanamanın, mutlaka uzman bir doktor tarafından incelenmesi gerektiğini söyledi. Dr. Güler, “Gerçekleşen her kanama mutla

DEVAMI

Önemsenmeyen Akıntı, Rahim Kanseri Habercisi Olabilir


Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy, kadınların önemsemediği vajinal bir akıntının, rahim ağzı kanserinin habercisi olabileceği uyarısında bulundu

DEVAMI

172 Kilo Adam 90 Kilo Verdi


İzmir'de yaşayan ve 172 kiloya ulaşan Coşkun Algül, ameliyat olup azmederek 1 yılda 90 kilo verdi. 55 yaşındaki Algül, kilo nedeniyle dizinde yaşadığı sorunlar nedeniyle protez ameliyatı da geçirdi.

DEVAMI

Vajinismus Tedavi Edilebilir Mi?


Ülkemizde sanıldığının aksine oldukça sık, nerdeyse her 10 kadından birinde vajinismus görülmektedir. Op. Dr. Feyza Ağaca Güler

DEVAMI

Diyetisyen Aslı Fatma Güneş İyot Kullanımı Ve Etkinliği Hakkında Püf Noktalara Değindi…


İyot yetersizliğinin neden olduğu hastalıkları tedavi etmek, hem zor hem de pahalıdır. Buna karşılık iyotlu tuz kullanmak, hem sağlıklı hem de ucuzdur.

DEVAMI

Yaz Aylarının Kabusu: El, Ayak, Ağız Hastalığı


El, ayak, ağız hastalığı özellikle yaz ve sonbahar aylarında çocukların ve ailelerinin korkulu rüyası oluyor.

DEVAMI

Bayramda Beslenmeye Dikkat


Ramazan bayramında aşırı derecede tatlı ve diğer gıdaları tüketmek kalıcı hastalıklara neden olabiliyor.

DEVAMI

Yanlış Sünnet Bir Ömrü Etkiliyor


Özel Gözde İzmir Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ersin Konyalıoğlu, yanlış bir sünnetin bir ömrü etkileyebildiğini söyledi.

DEVAMI

Cip Bebek Yontemi İle Bebek Sahibi Olma Oranlari 1.5 Katina Çikti


Özel Gözde İzmir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoydoğal yollardan çocuk sahibi olamayanların başvurduğu çip bebek yönteminin gebelikte başarı oranlarını 1.5 katına çıkartarak tıp dünyasında adeta bir çığır açtı

DEVAMI

Aort Damarı İçin Düzenli Kontrol Şart


Türk sinemasının önemli isimlerinden Oya Aydoğan’ın vefatı ile gündeme gelen aort yırtılması hakkında bilgi veren Özel Gözde İzmir Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. İdil Gökçen Koçağra Yağız, ailesinde aort genişlemesi olan kişilerin düzenli kontrol o

DEVAMI

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Arzu İzmir Uyardı; Sigara İçenlerde Kanser Riski Çok Yüksek!


Uzm. Dr. Arzu İzmir, akciğer kanserinin yüzde 95-96 oranında nedeni sigara iken, geriye kalan yüzde 4-5’lik dilimde ise koah, lekeli akciğer ve tüberküloz gibi hastalıklar yer almaktadır” dedi.

DEVAMI

Rinoplasti Ameliyatı İle Hem Sağlıklı Bir Nefes Hem De İdeal Bir Burun


Burun, yüzde yer alması sebebiyle estetik görünüm açısından büyük bir önem taşırken solunum sisteminin başlangıç noktası olmasından ötürü de son derece büyük öneme sahip bir organdır.

DEVAMI

30 Yıllık Böbrek Taşına Veda Etti.


İzmirli Gülter Arslan ameliyat korkusu nedeniyle otuz yıl böbreğinde ceviz büyüklüğündeki taşla yaşadı.

DEVAMI

Sünnet Ciddi Bir Operasyondur.


Sünnet Nedir? Dünya genelinde her 3 ya da 4 erkekten birinin sünnetli olduğu tahmin edilmektedir. Dünyadaki en eski ve en sık yapılan operasyon olan sünnet, bir erkeğin hayatındaki ilk ve belki de son ameliyatı olacaktır.

DEVAMI

Ameliyatsız Zayıflamada Etkin Yöntem Mide Balonu Uygulaması


OBEZİTE TEDAVİSİNDE MİDE BALONU UYGULAMASI NEDİR? Mide balonu uygulaması beslenme alışkanlığını değiştirerek daha az gıda tüketimi sağlamak, dengeli ve sağlıklı beslenme davranışı oluşturmayı kolaylaştırmak amacıyla, midede bir dolgunluk...

DEVAMI

Prof. Dr. H. Mesut Özsoy Kadın Hastalıkları Ve Doğum Polikliniğimizde Hizmet Vermektedir.


Kadın hastalıkları ve doğum kliniği güncel tıbbın gerektirdiği donanım ve birikimiyle her yaş dönemindeki kadınların karşılaşabileceği jinekolojik hastalıkların çözümü konularında hizmet vermektedir.

DEVAMI

Her On Kadından Biri Vajinusmus


Kadın Doğum Uzmanı Dr. Feyza Ağaca, Türkiye’de her on kadından birinde vajinusmus hastalığının görüldüğünü söyledi.

DEVAMI

Kilo Vermek İsteyenlere Önemli Uyari


Beslenme ve Diyet Uzmanı Hülya Çolak, her kişi için farklı diyet programları uygulanması gerektiğini belirterek, kilo vermek isteyenleri televizyon ve internet üzerinden satılan zayıflama ürünlerini almamaları konusunda uyardı.

DEVAMI

Hastanede Gebelik Okulu


ÖZEL Gözde İzmir Hastanesi, anne adaylarının sağlıklı ve bilinçli bir hamilelik süreci geçirmelerini sağlamak amacıyla "Gebelik Okulu" eğitimlerine başladı.

DEVAMI

Uzmana Danışarak Kilo Verin


Beslenme ve Diyet Uzmanı Hülya Çolak, her kişi için farklı diyet programları uygulanması gerektiğini belirterek, kilo vermek isteyenleri televizyon ve internet üzerinden satılan zayıflama ürünlerini almamaları konusunda uyardı

DEVAMI

Kadin Hastaliklari Uzmanindan Kadinlara Menopoz Uyarisi


Özel Gözde İzmir Hastanesi doktorlarından Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Feyza Ağaca Güler, Türkiye’de menopoz yaşının 48 ile 52 yaş aralığında olduğunu açıkladı.

DEVAMI

Hem Kilo Verdi Hem De Sağlığına Kavuştu


Yaşına ve boyuna bağlı olarak morbid obez olarak kabul edilen Hülya Çevik, Beslenme ve Diyet Uzmanı Hülya Çolak gözetiminde kısa sürede 83 kilodan 69 kiloya düştü, hem de aşırı kilo ile birlikte görülen şeker hastalığı ve kalp ritim bozukluğu düzeldi

DEVAMI

Kilolar Gitti, Sağliği Geri Geldi


İzmirli genç avukat Çağrı Altınışık, Diyetisyen kontrolünde dört ayda 20 kilo verdi. Gözde İzmir Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Hülya Çolak gözetiminde kısa bir sürede 95 kilodan 75 kiloya düşen Çağrı Altınışık, kilo vermesiyle birlikte...

DEVAMI

Grip Ve Nezle Zatürreye Dönüşebilir!


Uzmanlar, kışın halk arasında yaygın olarak görülen soğuk algınlığı hastalıklarının bağışıklık sistemi düşük olan çocuklarla, kanser ve şeker hastalarında zatürreye yol açabildiğini belirtiyor.

DEVAMI

Orucunu Sigarayla Açanlar Dikkat!


 İzmir Özel Gözde Hastanesi doktorlarından Kalp Damar Hastalıkları Uzmanı Dr. İdil Gökçen Koçağra Yağız, kalp hastalarına ramazan ayıyla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

DEVAMI

Kasık Derisinden Vajina Yaptılar


İzmir'de, doğuştan rahmi olmayan ve vajinasının bir kısmı bulunmayan 23 yaşındaki K.S.'ye kasıktaki derisinden operasyonla yapay vajina yapıldı.

DEVAMI

İzmir’E 10’Uncu Üniversite Müjdesi


Türkiye’ye sağlık, inşaat, gayrimenkul, enerji ve medya alanlarında kazandırdığı yatırımlarla bilinen Gözde Grubu, İzmir’e yeni bir üniversite müjdesi verdi.

DEVAMI

Rahim Duvari Kanseri Her Yaştan Kadini Tehdit Ediyor


Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özsoy, menopoza yakalanmadan bir yıl öncesi ve menopozdan iki yıl sonrasının rahim duvarı kanseri açısından riskli bir dönem olduğunu söyledi.

DEVAMI