İleri Tedaviler


AMELİYATSIZ BEL FITIĞI TEDAVİSİ IDET!


Toplumda en sık görülen şikayetlerden biri olan bel ve kalça ağrısı, bazı kişilerde kronik bir durum haline gelebiliyor.

DEVAMI

AMELİYATSIZ VARİS TEDAVİ YÖNTEMLERİ


Yıllardır sadece ameliyat tedavisi olan varis son 15 yıldır; lazer, radyofrekans, yapışkan(zamk) ve köpük tedavisi gibi ameliyatsız yeni yöntemler ile tedavi edilebilmektedir.

DEVAMI

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plazma Enerjisi)


Plazma Enerjisi, 15 yıldır Avrupa’da yaygın olarak kullanılan, CE belgeli bir uygulamadır. Dermatologlar,Göz Hekimleri, Plastik Cerrahlar ve Medikal Estetik doktorları tarafından tercih edillen son jenerasyon bir cihazdır.

DEVAMI

Lazerle Böbrek Taşı Tedavisi (RIRS)


RIRS yönteminde görüntülenen böbrek taşları holmium lazer ile küçültülür. Görüntüleme video kamera ile yapılmaktadır.Böbrek ve idrar kanalına zarar vermeden taşlar çıkartılır.

DEVAMI

İdrar Kaçırmanız Varsa; İDARE ETMEYİN


İdrar kaçırma, kişilerin yaşam kalitesini bozan ve sosyal sıkıntılara yol açan bir durumdur. Özellikle kadınlarda ileri yaş, çok sayıda doğum yapmak ve aşırı kilo gibi nedenlerle ortaya çıkan idrar kaçırma, önemli hastalıkların belirtisi de olabilir.

DEVAMI

Burun Estetiği


Hem Sağlıklı bir Nefes Hem de İdeal Bir Burun... 12 yıllık deneyimimizle 1.500'den Fazla Rinopliasti (Burun Estetiği) Operasyonu

DEVAMI

Prostat Tedavisi


50 yaş üstü erkeklerde önemli sağlık problemlerinin başında görülen prostat her 4 erkekten birinde karşımıza çıkıyor.

DEVAMI

LAZER EPİLASYON


Günümüzde kadın ve erkekler tarafından oldukça rağbet gören ve yaşamın estetik kalitesini arttıran lazer epilasyon uygulamalarının, uzman hekim tarafından yapılması sağlık açısından büyük bir önem taşıyor.

DEVAMI

Rahim Ağzı Kanserinde Erken Teşhis Sağlayan LuViva!


Rahim Ağzı Kanserinde 2 yıla kadar daha erken evrede tespit sağlan LuViva,FDA onaylı klinik bir çalışmadır. İleri Teknoloji Servikal Tarama (LuViva) sayesinde kanser öncülü hücresel değişimler, Pap Smear ve HPV testlerine göre daha erken evrelerde tespit edilir.

DEVAMI

Hemoroid (basur) Nedir?


Hemoroid iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılır. İç hemoroid durumunda fazla ağrı ve kaşıntı görülmez ancak ileri aşamalarda dışarı şıkan memeler görülebilir. Dış hemoroid ise genelde ağrı ve yanma ile kendini gösterir.

DEVAMI

Saç Ekimi


Saç ekimi, çeşitli nedenler ile saçı dökülen ya da saçının % 50 den fazlası seyrelen kişilere en doğal yollarla saçı kalıcı olarak kazandırma olarak tanımlanabilir.

DEVAMI

Katarakt Ameliyatlarında Yeni Mercek Dönemi (Trifokal Lensler)


Trifokal göz içi lensler, uzağı ve yakını iyi görmeyi sağlarken aynı zamanda orta mesafede de net bir görüş sağlayabilme özelliğine sahiptir. Trifokal lens tedavisi yalnızca katarakt tedavisinde değil, görme bozukluklarının tedavisinde de kullanılır.

DEVAMI

Ağrısız Yaşamayı Hediye Ediyoruz... Diz Ameliyatında Yeni Yöntem!


Robotik diz protezi sırasında 3 boyutlu hastanın diz anatatomisi modeli çıkartılarak kişiye özel cerrahi planlaması yapılır. Bu sistem ile cerrah olabilecek en iyi cerrahi sonucu bilgisayar karsısında simule etmiş olur.

DEVAMI

ENDOMETRİAL POLİP (RAHİM İÇERİSİNDE POLİP)


Rahim polipleri hemen hemen her zaman iyi huyludur. Patoloji sonucunda nadiren polip zemininde malignite yani kansere rastlanabilmektedir. Alınmayan polip zamanla büyüyebilir, aşırı kanamaya neden olabilir ve eğer altında kanser varsa ilerleyip kötü sonuçlara neden olabilir. Prof. Dr. H. Mesut Özsoy

DEVAMI

Kronik Prostatit Tedavisinde Yeni Dönem!


Kronik Prostatit tedavisinde sıklıkla uzun süreli antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır, ancak çoğu vakada bu tedavi işe yaramaz. Dirençli kronik prostatit vakalarında girişimsel olarak uygulanabilecek ideal tedavi yöntemi TUMT'dur. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ersin Konyalıoğlu

DEVAMI

Ameliyatsız Ağrısız Miyom Tedavisi


Miyom embolizasyonu, miyomu besleyen damarların tıkanması sonucunda anjiyografi ile gerçekleşen ameliyatsız tedavi yöntemidir. Amaç, rahmi besleyen damarların tıkanarak miyomların küçülmesi ve yok edilmesinin sağlanmasıdır. Diğer miyom tedavilerden farkı rahmin ameliyat ile alınması gerekmez. İşlem anjiyografi ile yapıldığı için narkoz kullanılmaz. Ameliyat izi yoktur ve kişi işlem sırasında ağrı hissetmez. Miyom, 35 yaş üstü kadınlarda en sık görülen rahatsızlıklardan biridir. Rahim içinde aynı anda birçok miyom bulunabilir. Östrojen hormonu miyomların üreme çağında ve hamilelikte daha fazla büyümesine neden olurken menapozda miyomlarda küçülme gözlemlenir.

DEVAMI

PRP ile Hemen Tazelenin!


Platelet Rich Plazma kelimelerinin ilk harflerinin yazılarak isim verilen PRP tedavisi, cilt gençleştirme yöntemlerinin en etkili ve en iyi cilt tedavisi veren yöntemlerinden biridir.

DEVAMI

SAÇ MEZOTERAPİSİ


Mezoterapi yöntemi saçlarınıza ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri geri kazandırarak onları hem dış etkilerden korur hem de dökülme oranları azaltır.

DEVAMI

Göz Kapağı Ameliyatı (Oküloplasti)


Cerrahi uygulama duruma göre genel veya lokal anesteziyle yapılır. İşlem süresi iki göz için yaklaşık 45 - 50 dakikadır.

DEVAMI

BOTOKS


Günümüzde kırışıklıkların azaltılmasında en popüler yöntem olarak kabul edilen ve tüm dünyada kullanımı artan Botoks, Gözde Hastanesi'nde Dermatoloji Uzmanımız Dr. Deniz Yurtman Havlucu tarafından uygulanmaktadır.

DEVAMI

MEZOTERAPİ


İçinde mineral,vitamin,antioksidan ve hyaluronik asit bulunan ilaçların karışımlar halinde mikroenjeksiyon tekniği ile cilt altına enjekte edilmesi yöntemidir.

DEVAMI

Glokom (Göz Tansiyonu)


Glokom (Göz Tansiyonu), göz içi basıncının yükselmesi ile görme sinirinin hasar görmesi sonucu ortaya çıkan ve tedavi edilmediği takdirde körlükle sonuçlanan sinsi bir göz hastalığıdır.

DEVAMI

EMG nedir?


EMG , elektrik ve iğne yardımıyla sinir sıkışıklığı ve kas hastalıklarının teşhisini sağlayan ölçüm yöntemidir.

DEVAMI

TİROİD BEZİ


Hormonların yapımını ve bedendeki aktiviteleri kontrol eden tiroid bezinin insan vücudunda çok önemli bir rolü vardır. Tiroid bezi, triodotironin (T3) ve tiroksin (T4) adı verilen hormonların üretimini sağlayan endokrin bezlerinden sadece bir tanesidir.

DEVAMI

KANSIZLIK


Kansızlık, kandaki hemoglobin miktarının erişkin ve çocuklarda belli değerlerin altına düşmesi durumudur. kandaki Hemoglobin (Hb) değerlerinin 11 g/ dl’nin altına düşmesi kansızlık tanısının konulmasında önemli bir faktördür.

DEVAMI

Tüm gebeliklerin yaklaşık %8'i erken doğum ile sonuçlanır.


Erken doğum ile sonuçlanan gebeliklerde bebekte görme ve işitme problemleri, kronik akciğer hastalığı, okul başarısızlığı, serebral palsy (spastik çocuk) görülme ihtimali daha yüksektir. Bir kez erken doğum yapmış olan anne adayında bu durumun sonraki gebeliklerde tekrarlama riski %25-50 arasındadır. İkiz gebelikte doğumun tekil gebeliklerden daha erken başlaması kuraldır ve bazı durumlarda eylem 36. haftadan önce başlayabilir. Bebeğin yaşama şansı doğum haftası ilerledikçe artar. Erken doğumda 24. haftada dünyaya gelen bir bebeğin yaşama şansı çok az iken, 26. haftadaki doğumlarda bebeklerin yaşama şansı yaklaşık %50'dir.

DEVAMI