0232 458 20 20

MEZOTERAPİ

İçinde mineral,vitamin,antioksidan ve hyaluronik asit bulunan ilaçların karışımlar halinde mikroenjeksiyon tekniği ile cilt altına enjekte edilmesi yöntemidir.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

 

YÜZ MEZOTERAPİSİ (MEZOLİFT)

Yüz, boyun ve dekolte de oluşan yaşlanma etkilerini gidermek amaçlı yapılır. 2-4 haftada bir 4 seans uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Mezoterapi ile kollajen sentezi artar,kırışıklıklar azalır,cilt rengi ve tonu düzelir.

YÜZ MEZOTERAPİSİ NASIL UYGULANIR?

Yüz mezoterapisinde uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülür. Hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle cilt içine verilir.

YÜZ MEZOTERAPİSİ KİMLERE UYGULANMAZ?

  • Hamilelere

  • Emziren annelere

  • Deride aktif enfeksiyonu olanlara

  • Uygulanan maddeye karsı allerjisi olanlara yapılmaz.

YÜZ MEZOTERAPİSİNDE HANGİ YAN ETKİLER GÖRÜLÜR?

Hafif kızarıklık ve işlem yapılan yerlerde nadiren ufak alanlarda morarma görülebilir. 2-3 gün sonra bu yan etkiler geçer.

 

VÜCUT MEZOTERAPİSİ

Bölgesel zayıflamada yaygın olarak kullanılan vücut mezoterapisi yönteminde sorunlu bölgeye küçük dozlarda ilaç enjekte ederek yağ hücrelerini azaltma hedef alınmaktadır. Bu sayede lenfatik sistem hızlanır hücre içi yağ metabolizması artar. Selülit sorununda çok başarılı bir yöntem ola vücut mezoterapisi yaklaşık 10 günde bır 8 seans uygulanır. Sonrasında 8-12 ayda bir olacak sekılde kür tekrarlanabilir.

VÜCUT MEZOTERAPİSİ KIMLERE UYGULANMAZ?

 

Hasta normal günlük haytına devam edebilir. Güneşlenme ve solaryumdan kaçınmalıdır. Ciltteki hassasiyet ve varsa morluk geçtikten sonra hastanın güneşlenmesinde sakınca yoktur.