Tıbbi Birimler

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ

Bölüm Hakkında

Ortopedi ve Travmatoloji bölümümüz kas ve iskelet sisteminin travmatik, doğuştan veya sonradan gelişen bozuklukları ile ilgilenmektedir.

Sportif Yaralanmalar

Spora olan ilginin giderek artması nedeniyle sportif yaralanmalar her yaş grubunda görülebilmekte ve bölümümüzde yaş gruplarına göre farklı tedaviler uygulanmaktadır. Bu sorunlar arasında Menisküs yırtıkları, Çapraz bağ yaralanmaları, kıkırdak sorunları, rotator kaf yırtıkları, omuz çıkığı (omuz instabiliteleri), ayak bileği kıkırdak yaralanmaları sayılabilir.

Artroskopik Cerrahi

Ortopedi ve Travmatoloji bölümümüzde eklemlere kesi yapmadan kapalı olarak ulaşmamızı sağlayan Artroskopik Cerrahi başarıyla uygulanmaktadır. Hastanemiz menisküs yırtıklarının ve çapraz bağların artroskopik onarımı, omuz artroskopisi gibi ileri artroskopik cerrahilerin yapılabilmesi için gerekli tüm donanıma sahiptir.

Eklem Protezleri

Bu hastalık grubunun büyük bölümü yaşlanma ile ortaya çıkarken travma ve romatolojik hastalıklar da kireçlenmenin nedeni olabilmektedir. Kireçlenmenin en sık görüldüğü eklemler diz, kalça, omuz, ayak bileği ve dirsek eklemidir. Total eklem protezleri teknolojik gelişmeye açık olması nedeniyle her geçen gün yeni protez tipleri ve yöntemleri ortaya çıkmaktadır. Ortopedi ve Travmatoloji bölümümüzde tüm total eklem protezlerin uygulanması yapılmakta olup Geliştirilmiş son protezler kullanılmaktadır. Son dönemde popüler olan yarım (unikondüler) diz protezi ve ters omuz protezi de bölümümüzde yapılabilmektedir.

Kırık Tedavisi

Kırıklar doğru tedavi edilmediğinde gelecekte sorun yaratan, iş ve güç kaybını arttıran, eklem fonksiyonlarını etkileyen hastalıklardır. Bölümümüzde kırıkların açılmadan düzeltilmesine izin veren skopi cihazıyla tüm kırıkların güncel tedavisi yapılabilmektedir. 

Pediatrik Ortopedi

Tüm ailelerin en önemli varlıkları olan çocukların ortopedik hastalıkları hem aileyi endişelendirmekte hem de doğru tedavi edilmediği takdirde çocukla beraber büyüyen bir sorun olmaktadır. Çarpık ayak, düz tabanlık, gelişimsel kalça displazisi (doğumsal kalça çıkığı), Perthes hastalığı, bacak uzunluk
Bölüm Detayları Doktorlarımız İlgili Haberler

Randevu talebim için aranmak istiyorum