0232 458 20 20

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Üst ve alt göz kapaklarındaki sarkmalar, cerrahi operasyona gerek kalmadan plazma cihazıyla düzeltiliyor.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

 

Her geçen gün daha çok insan göz kapağı estetiği için göz doktorlarının kapısını çalıyor. Özellikle üst ve alt göz kapaklarındaki sarkmaları düzelttirmek amacıyla başvuruda bulunanların bir çoğu ise cerrahi operasyondan çekiniyor.

“Plazma Enerjisi, 15 yıldır Avrupa’da yaygın olarak kullanılan, CE belgeli bir uygulamadır.”

Plazma cihazıyla cerrahi operasyona gerek kalmadan göz kapaklarındaki sarkmaları düzeltiyor. Plazma cihazının uygulandığı bölgede, ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerjiyle plazma haline dönüştürerek etki ediyor. Etkileşim sonucu plasmage uygulamasının oluşturduğu iyon bulutunun, cilt yüzeyini etkileyerek çok hızlı yenilenme sağlıyor.

"Ameliyattan Korkanlar için İdeal"

Plazma tedavisinin uygulama alanları arasında ameliyatsız göz kapağı estetiği yanısıra, göz altı ve göz çevresi sıkılaştırma da bulunuyor. Bu da cerrahi bir operasyona gerek kalmadan göz estetiği yapma şansı tanıyor. Bu hali ile plazma özellikle cerrahi operasyondan korkan hastalar için ideal bir tedavi yöntemi.

Uygulama öncesi bölgenin temizlenmesinin ardından lokal anestezik krem uygulanıyor ve yaklaşık 20 - 30 dakika beklendikten sonra işlem gerçekleşiyor. Tedavinin uygulanacağı bölgenin boyutuna göre lokal anestezi sonrası 5 ile 20 dakika arasında bir zaman alıyor. Uygulama sırasında ağrı ya da acı fazla hissedilmiyor ancak işlem sonrası hafif bir sızı hissi olabiliyor. Geçici bir süre hissedilen ağrı, kısa sürede `geçiyor ve günlük hayatı etkilemiyor.

“Günlük Yaşantıya Engel Olmayan Müdahale”

Plazma uygulamasının en önemli etkilerinin günlük yaşantıya engel olmaması, kolay ve kısa sürmesi ve pansuman gerektirmemesidir. Uygulama sonrasına uygulama yapılan bölgede küçük kabuklu bir görüntü meydana gelir. Sıvı fondoten ile kolayca kapatılabilir. Kabuklanma yaklaşık 4 - 10 gün süre içinde geçer. Bölgenin güneş ışınlarından iyi bir şekilde korunması gerekir. Bu nedenle genellikle sonbahar ve kış aylarında yapılması daha uygundur.

 

“Plazma Enerjisi, 15 yıldır Avrupa’da yaygın olarak kullanılan, CE belgeli bir uygulamadır.”