0232 458 20 20

PRP ile Hemen Tazelenin!

Platelet Rich Plazma kelimelerinin ilk harflerinin yazılarak isim verilen PRP tedavisi, cilt gençleştirme yöntemlerinin en etkili ve en iyi cilt tedavisi veren yöntemlerinden biridir.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

PRP Uygulamasında Amaç Nedir?


Platelet Rich Plazma kelimelerinin ilk harflerinin yazılarak isim verilen PRP tedavisi, cilt gençleştirme yöntemlerinin en etkili ve en iyi cilt tedavisi veren yöntemlerinden biridir.

Trombositler, çeşitli sebeplerden dokularda oluşan hasarların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için ihtiyaç duyulan "büyüme faktörlerini" yapısında barındıran kan bileşenleridir.PRP, dokulara enjekte edilen bölgede büyüme faktörleri açığa çıkarak yeni kollajen oluşumunu hızlandırır. Dokunun onarımı hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır.

PRP Uygulama Sebepleri

  • Deride esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılması, kırışıklıkların düzelmesi , sivilce ve yara izlerinin giderilmesi, gözaltı morlukları ve leke tedavisinde uygulanır.

  • Medikal Estetikte, PRP yüz, eller, kollar, boyun, dekolte gibi bölgelerde uygulanır.

  • Saç dökülmesinde yapılan tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek amacı ile de uygulanır

 

PRP Sonuçları Nelerdir?

Medikal Estetik uygulaması olan PRP, doktorlar tarafından yapılan bir uygulamadır. Doktor, kişiden yeterli miktarda kan alır, alınan kan santrfüj cihazında trombositleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan trombositler kitteki tüpün içersinde yoğunlaşıp birikir ve PRP denilen bir kan ürünü ortaya çıkar. Bu ürün (PRP), mikroenjeksiyon, dermapen,dermaroller gibi yollarla deriye, doktor tarafından uygulanır. Deriyi gençleştirici etkisi uygulamanın hemen sonrasında parlak ve canlı bir görünümle belirgin hale gelir. Doku hasarlarının iyileşmesini sağlayacak veya yaşlanma etkilerini geriye çevirecek doğal büyüme faktörleri, kişilerin istediği bölgelere verilmiş olunur.
Kanser hastalarına,trombosit sayısı yetersiz olan kişilere,yüzünde enfeksiyon bulunan kişilere bu uygulama yapılamamaktadır.


PRP Uygulaması

PRP Trombositten zengin plazma demektir. Kişinin kendi kanından basit bir işlem sonrası elde edilen trombositten zengin serum deri içine küçük miktarda enjekte edilmek yoluyla uygulanır.

SIK SORULAN SORULAR
Yaklaşık 30 dakikalık bir uygulamadır. İşlem öncesinde uygulanacak bölgeye lokal anestezik krem uygulanır. 20 dk. Sonra krem uygun bir dezenfektanla silindikten sonra işlem gerçekleştirilir. Anestezik krem sonrası işlemi uyguladığımız için işlem sırasında minimal bir ağrı dışında sıkıntı olmaz.
PRP tedavisi 2-4 haftada bir toplam 4seans uygulama önerilir.
Kişilerin kendi kanından uygulama yapıldığı için alerji riski vb yan etkisi yoktur. En önemli unsur, uygulamayı yapan kişinin bir doktor olması ve doktorun doğru bir uygulama ile işlemi gerçekleştirmesidir.
PRP'nin yapıldığı gün ve ertesi gün güneş koruyucu kullanmaya dikkat edilmelidir. İki gün boyunca güneşlenmekten kaçınılmalıdır. İşlem güneş koruyucu uygulandığı sürece yaz-kış güvenle uygulanabilir risksiz bir metodtur.