0232 458 20 20

FUE Yöntemiyle Kalıcı Saçlarınıza Kavuşun

Saç ekimi için, kişinin saçında büyük bir açıklık olması şartı aranmaz. Hafif seyrelme olan bölgeler veya kısmen açıklık olan bölgeler için de saç ekimi uygulanabilir.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.
Whatsapp Numaramız     +90 545 548 72 25

 

 

Dünyada ve Türkiye’de uygulanan son saç ekimi tekniği olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar üreten bir saç ekimi işlemidir. FUE ile tüm saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden alınan canlı saç köklerinin tek tek başın saçsız bölgesine transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir.

Saçınızdaki dökülme sizi rahatsız edecek boyutlara ulaştı ise; bu konu ile ilgili bir hekim ile görüşmeniz sizi rahatlatacaktır. Saç kaybı şekilleri birbirine benzemekle birlikte, saç onarımı kişiye özel bir uygulamadır. Özellikle ön saç hattı yüz ifadenizin çok önemli bir unsurudur ve doğal görünümlü bir saç hattı oluşturulması son derece önemlidir. 

“Hangi saç ekimi işlemi uygulanırsa uygulansın tercih edilen anestezi şekli lokal anestezidir.” 

Greftlerin alınması fue motoru sayesinde yapılır ve bu işlem için önceden uyuşturulmuş olan alanın özel bir sıvı aracılığıyla şişirilmesi gerekir. Yüzey genişletici bu sıvı sayesinde hem köklerin daha rahat serbestleşmesi hem de daha fazla sayıda kök elde edilmesi sağlanmış olur. 

 

Greft alınması işlemi bittikten sonra özel bir aparat sayesinde önceden lokal anestezi ile uyuşturulmuş olan alana planlanmış sayıda delikler yani köklerin ekileceği kanallar açılır. Kanal sayısının ekilecek greft sayısı ile eşit olması gereklidir. Kanalların açılması esnasında mevcut saç çıkış açısına mutlaka dikkat edilmelidir. Bu açı önceki saç durumuna sadık kalınarak belirlenir. 

Greftlerin ekilmesi operasyonun son aşaması olup ilk aşamada alınan köklerin ikinci aşamada açılan kanallara ekilmesi işlemidir. Bölge daha önce lokal anestezi ile uyuşturulduğundan herhangi bir ağrı olmaz. 

Yurtdışından gelip, otelde kalmak istemeyen hastalar hariç bütün hastalar operasyon sonrası taburcu edilir. Hastanede yatmalarına gerek yoktur. İlk yıkamanın hastane veya klinikte yapılmasında fayda vardır. Operasyondan en erken 24 saat, en geç 72 saat sonra yıkamanın yapılması gerekmektedir. Öncelikle saç ekim sahası üzerine bir miktar yumuşatıcı losyon sürülmeli ve bu losyon 20-45 dakika bekletilmelidir. Kurumuş kanları yumuşatması için yapılan bu işlemden sonra saçlar ılık bir su ile durulanır ve losyondan arındırılır. Ardından özel medikal bir şampuan avuç veya saçın diğer bölgelerinde köpürtülüp hem ekim hem alım sahası yıkanır. Yıkama parmak uçları ve avuç ayası ile olmalı ve asla tırnaklar kullanılmamalıdır. Yıkama bittikten sonra kağıt bir havlu ile saç hiçbir şekilde ovalanmadan sadece nemi alınarak kurulanmalıdır. Her geçen gün yıkamanın dozu biraz daha arttırılmalı ve ortalama 7-10 gün sonra saçlı deride hiçbir kabuk, tortu, kurumuş kanlar kalmamalıdır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi erkek tipi dökülme yaşayan her yaştan her hastaya uygulanabilinir.Aynı zaman da kaza veya herhangi bir travma sonrası yanık izi kalmış kişilere de saç ekimi uygulanmaktadır. 

Saç ekimininde uygunluk derecesi hastanın başının yan ve arka kısımlarında yeterli miktarda saç olmasına bağlıdır. 

• Saç ekimi hem kadınlara hem de erkeklere rahatlıkla uygulanmaktadır. 
• Kadınların saç ekimi istemesindeki neden daha çok seyrelen saçların sıkılaşmasını istemeleri ve dökülen saçların estetik bir görüntü oluşturmaması sebebiyle saçlarını yeniden kazanma isteğidir. 
• Erkeklerde saç dökülmesi genelde önlerde başlayıp sonra üstlere doğru ilerler. Saçların azalması ve kellik durumunun ortaya çıkması ile saç ekimi tercih edilir.

 

Saç üreten hücrelerin zaman içerisinde ölmesi ; saçların incelmesine, uzama problemlerinin yaşanmasına ya da kellik problemlerine sebeb olur.

SIK SORULAN SORULAR
Saç ekimi fiyatları, kişinin saç ihtiyacına, saç türüne, kafa derisine ve saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Saç ekimi için kişi öncelikle ön görüşmeye çağırılır. Şehir dışından veya yurtdışında gelecek olan kişiler için görüşme whatsapp üzerinden yapılabilir. Ön görüşmede kişinin saç analizi yapılır ve ihtiyacı olan greft sayısı belirlenir. Böylece greft sayılarını gerçeğe yakın olarak bildirmek süretiyle sürpriz bütçelerle karşılaşılması önlenir. Burada unutulmaması gereken; bu işlemin cerrahi bir işlem olduğu ve uzman bir ekip tarafından işlemin yapılması gerektiğidir. Aksi halde, yanlış uygulanan ve sağlıksız ortamlarda yapılan saç ekimi, deri hastalıklarına sebep olmakla birlikte, komple saç kaybı yaşamanıza da neden olabilir.
“Kaş ekiminde kaşa verilecek yeni şekil hekimin önerisi ve hastanın istekleri de dikkate alınmak sureti ile çizilerek planlanır.” Kaşlar, gözlerin ve yüzün güzelliğini ortaya çıkarır estetik açıdan çok önemlidir. Kaşlar travmalar, yanıklar, kazalar ve bazı cilt rahatsızlıkları sonucu kaybedilebilir veya zarar görebilir. Kaşların şekillendirmek için sıkça alınması sonucu, kaş zarar görebilmekte ve kaşın bazı bölgeleri daha sonra kalınlaştırılmak istense dahi başarılı olunamamaktadır. FUE tekniği ile kaş ekiminde kişinin saçlı deride iki kulak arası bölgesinden kaş ekimine uygun olacak şekilde daha ince olan, düz yapıda olan ve tek kıl içeren kökler özenle seçilir. Bu seçilen kökler çok ince iğneler ile ekim yapılacak bölgenin yapısına, kıl yoğunluğuna kaşların çıkma yönüne, uygun olacak şekilde ekim yapılır. İşlem sonrası ekim bölgesinde hafif kızarıklık olabilir, bunu makyaj ile kapatmak mümkündür. Ekilen bölgedeki kıllar 2 haftalık süre içerisinde dökülecektir. 4. haftadan itibaren tekrar çıkar ve çıkan kılların yoğunluğu hızla artar. Yine ekilen kıllar bir süre sonra saç kılı özelliğinden çıkarak kaş kılı gibi davranmaya başlayacaktır.
Erkeklerin önem verdiği ve yüz ifadesinde önemli bir yere sahip olan sakal ve bıyığın az ve yetersiz olması kişinin özgüvenini de etkileyen önemli bir unsurdur. Testosteron yetersizliği, genetik faktörler gibi nedenlere dayanan sakal ve bıyık yetersizliği ekim ile birlikte problem olmaktan çıkmaktadır. Sakal ve bıyık ekiminde anatomik bölge nedeni ile kan damarlarına, sinirlere yakın yerler üzerinde çalışılmaktadır. Bu nedenle özellikle bu bölgelerde ekim yapacak ekibin tecrübesi öne çıkmaktadır. Sakal – Bıyık ekimi yapılacak hastalarımızdan önce FUE yöntemi ile ense ve kulak üstü bölgesinden sakal-bıyık kıl yapısına uygun daha ince kıl kökleri alınır. Alınan bu kökler ekim yapılacak bölgenin kıl yönüne göre ve uygun sıklıkta ekilir. Ekim süreci ağrısızdır. Ekim sonrası bölgede kızarıklık ve küçük kanama izleri olabiir. Bu izler yıkamalar sonrası 4-5 güne kadar geçecektir. Ekilen kıllar bir süre sonra dökülecek ve ve 1-2 ay içinde tekrar çıkacak ve yoğunluğu hızla artacaktır.aktır.aktır.