0232 458 20 20

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Mezoterapi yöntemi saçlarınıza ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri geri kazandırarak onları hem dış etkilerden korur hem de dökülme oranları azaltır.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç mezoterapisi tamamıyla direkt olarak saç köküne uygulanan ilaçlıbir tedavi yöntemidir. İşlem sırasında ise ince uçlu iğneler kullanılır. Kullanılan ince uçlu iğneler yardımıyla deri altına ve saç köklerinin sıklıkla yer aldığı bölgeye uygulanan B12, kükürt, demir, elastin, biotin ve keratin yapı bileşenlerinden oluşan saç mezoterapisi ürünleri mikroenjeksiyon yöntem ile uygulanır. İşlem sonrası saçlarınız yeniden canlılığını kazanır ve dökülme probleminizin önüne geçilmiş olur. Köklerden saç telinin ucuna kadar alınan mezoterapi vitamini sonrası dökülmelerde ve saçların cansızlığında büyük oranda değişiklikler gözlenir.Saç mezoterapisi; saç dökülmesi yaşayan, cansız saçlara sahip olan, seyrek ve ölmeye başlamış saç kökleri problemleri yaşayan herkese uygulanabilmektedir.

Her ne sebeple olursa olsun, kişinin sağlık açısından saç mezoterapisi ni önleyici herhangi bir hastalığı yok ise saç sorunları yaşayan kişilere uygulama yapılabilmektedir.

Genel olarak ise saç mezoterapisini;

 

Saç mezoterapisinde önerilen 8 seanslık işlem süresini ilk 4’ü hafta 1 kez olmak üzere 4 hafta içerisinde uygulanabilmektedir. Diğer 4 seans ise iki haftada bir kalan iki seans da 4 haftada bir olmak üzere uygulaması yapılır.
Sağlık açısından herhangi bir sorun taşımayan ve saç mezoterapisi yaptırmaya durumu müsait olan her kişi uygulama yaptırabilir. Mezoterapi yöntemi saçlarınıza ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri geri kazandırarak onları hem dış etkilerden korur hem de dökülme oranları azaltır. Bununla birlikte saç için mezoterapi yöntemi sayesinde ölmek üzere olan saç köklerinin tekrar diriltilmesi ve saç miktarının arttırılması da söz konusudur. Bu sayede hem güçlü hem de hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.
Kişi aşırı saç dökülmesi, güçsüz saç telleri ve cansız saçların meydana getirmiş olduğu görüntüden şikayetçi ise yapılacak olan tetkiklerin ardından uygulama yaptırabilir.


Saç mezoterapisi tamamıyla direkt olarak saç köküne uygulanan ilaçlı bir tedavi yöntemidir.

SIK SORULAN SORULAR
Saç mezoterapisi yaptırmak isteyen kişilerin sağlıklı ve kesin çözüm alınabilmesi için uzman kişiler tarafından ilk yaptıracak olanlara 8-10 seans olarak önerilir.
Kişi yapılan tetkiklerinden ardından uygulama bölümüne alınarak işlem başlatır. 1 seans süre yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.
Yapılan uygulama kişinin sağlık durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak uygulanan 3 seans sonra kişinin saç dökülmesinin büyük ölçüde azaldığı ve saç tellerinin canlılık kazandığı gözlemlenebilmektedir.
Saç dökülmesine neden olan bir çok etken bulunmaktadır. Eğer kişinin saç dökülme oranı oldukça yüksek ise ilk olarak uzman bir kişiye danışarak gerekli tahliller yapılmalıdır. Alınan sonuçlar neticesinde kişide hastalık belirtisi yok ise saç mezoterapisi uygulaması yapılabilmektedir. Uygulamanın ardından kişinin durumuna göre saç dökülme problemi ortadan kaldırılabilir.
İşlem sırasında kişinin uygulama yapılacak bölgesine anestezik özelliği taşıyan kremler veya lokal anestezik enjeksiyonu uygulanır. Böylece uygulama sırasında kullanılacak olan ilaçlar kişide herhangi bir acı hissi yaratmaz.