0232 458 20 20

SELÜLİT TEDAVİSİ

Günümüzde birçok kadının problemi olan selülit, gelişen teknoloji ile birlikte çözümsüz bir dert olmaktan çıkıyor.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

SELÜLİT TEDAVİSİ

 

Günümüzde birçok kadının problemi olan selülit, gelişen teknoloji ile birlikte çözümsüz bir dert olmaktan çıkıyor.

 

Selülit sorununda çok başarılı bir yöntem olan vücut mezoterapisi ,bölgesel zayıflamada yaygın olarak kullanılıyor. Bu yöntem ile sorunlu bölgeye küçük dozlarda ilaç enjekte edilerek yağ hücrelerinin azaltılması hedef alınıyor.

Selülit tedavisinde kullanılan vücut mezoterapisi yaklaşık 10 günde bir 8-10 seans arasında uygulanıyor. Daha etkili ve kalıcı sonuçlar alınabilmesi için selülit masajı ile işlem tamamlanıyor.

 

SIK SORULAN SORULAR
Hasta normal günlük hayatına devam edebilir. Güneşlenme ve solaryumdan kaçınmalıdır. Ciltteki hassasiyet ve varsa morluk geçtikten sonra hastanın güneşlenmesinde sakınca yoktur.
Dolaşım ya da beslenme bozuklukları veya genetik sebeplere bağlı olarak oluşabilir. Hızlı kilo alıp verme, hormonal bozukluklar, dokusal dolaşım bozuklukları, hareketsiz yaşam tarzı, spor yapmamak gibi bir çok etken selülite neden olabilir.
Vücutta oluşan selüliti özel tekniklerle hafifletmek için yapılan masajdır. Kalçalar dahil olmak üzere basen bölümünün tamamı ve diz kapaklarına kadar olan bölgeye masaj uygulanır.
Selülit masajı diz kapaklarının hemen üzerinden başlayarak kalçaların bitimine kadar olan bölgeye kadar yapılır. Masaj sırasında özel yağ ve kremler kullanılır. Parmak ve el yardımıyla özel hareketler ile yaklaşık 45 dakika boyunca sorunlu bölgeye masaj yapılır.
Beraber uygulandığında mezoterapi ve selülit masajı birbirinin etkisini artırır; mezoterapiyle yakılan yağ hücrelerinin atımı kolaylaşır.