Gözlüklerinizden Kurtulmanın En Etkin Yolu No Touch Lazer

846 Gün Önce


Hastanın yapılan ileri tetkiklerinde (topografi,pekimetri vs) kornea yapısı incelenir.Hastanın gözlük değerleri ve bu ölçümler  cihaz üzerinde eşleştirilir ve yorumlanır.Sonuçta hastaya hangi lazer tekniğinin en iyi sonuç vereceği belirlenir ve bu teknik ile lazer operasyonu uygulanır.

Temelde uygulanan 3 teknik;

  • NO TOUCH
  • LASIK
  • EPİLASIK

Hastanın gözlük değerleri ile kornea yapısı karşılaştırıldığında hastalara Lasık ve Epilasik lazer operasyonları uygulanabilmektedir.

Lasık ve Epilasık operasyonlarına gerek kalmayan büyük hasta grubuna ise tekniği uygulamaktayız.

Bu NOTOUCH tekniğinde, hastaların kesinlikle korneasına el değmeden(dokunmadan) ,korneası kesilmeden, korneasına kazıma yapılmadan sadece ile çok kısa süren bir lazer işlemi uygulanmaktadır.Bu işlem için hastanın ışık içine sadece 50 saniye bakması yeterli.

Bu tedavi sayesinde hastada eskiden ‘haze’ denen problemlerin önüne geçilmektedir.Bu tekniğin ana avantajı ,kornea dokusu kesilmediği için ileride kornea hissizliği durumunun önüne geçilmektedir.

Diğer teknolojiler artık çok eski olup kesinlikle eski teknolojilerden uzak durmak lazım.Cihazlar sürekli kendilerini upgrade  etmekte ve hastaların ihtiyaçlarına daha mükemmel cevap vermek için gelişmekteler.

Hastalarımıza tavsiyemiz, teknolojinin gerisinde kalmamaları.

Çünkü uygun hastalarda en opsiyonel ve mükemmel sonuçlara insan eli değmeden yapılan NOTOUCH teknolojisi sayesinde ulaşıyoruz.

 

 Etiketler: op. dr. mete açıkgöz, göz sağlığı ve hastalıkları, notouch lazer, no touch lazer