0422 323 23 23

PRP (Platelet Rich Plasma) ile Cerrahisiz, İlaçsız Tedavi!

PRP (Platelet Rich Plasma) ile kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerden kıkırdak ve bağ dokusunu iyileştirici özelliğe sahip büyüme faktörleri salınmaktadır. Uzm. Dr. Gökhan KALI

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

Kendi Kanınızdan Gelen Sağlık PRP (Platelet Rich Plasma)

PRP (Platelet Rich Plasma) kişinin kendi kanından elde edildiğinden ve ilaç kullanılmadığı için doğal bir yöntemdir.  Hiçbir yan etkisi, alerji ve enjeksiyon riski yoktur. 

PRP (Platelet Rich Plasma) Uygulaması ile

  • Menisküs Yırtığı
  • Diz Kireçlenmesi (Gonartroz)
  • Omuzda Tendirit ve Yırtıkları
  • Tenisçi ve Golfçü Dirseği
  • Topuk Dikeni
  • Kas Romatizması

gibi rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. 

 

Kendi Kanınızdan Gelen Sağlık PRP (Platelet Rich Plasma)
PRP 3 hafta arayla sıkıntılı bölgeye 3 kez (Yumuşak doku, eklem içi) uygulanmaktadır. İlk veya ikinci enjeksiyondan sonra tam iyileşme olabilir. PRP tedavisi hemen etki eden geçici bir çözüm değildir. Yaralı dokuların yenilenmesi ve tamiri zaman alacaktır. İşlemden sonra doku iyileşmesini hızlandırmak için fizik tedaviye devam edilebilir. PRP tedavisinin amacı dokuları iyileştirerek ağrıyı geçirmek olduğu için, sonuçları almak uzun sürebilir. İlk iyileşme belirtileri birkaç hafta içinde görülebilir ve iyileşme zamanla artarak devam eder. 
Yumuşak doku hasarına vücudun ilk cevabı trombositleri çağırmaktır. Büyüme ve iyileşme faktörleriyle yüklü trombositler tamir elemanlarını ve kök hücrelerini hasarlı bölgeye çekmeyi başlatır. Ayrıca yeni damarların oluşmasına katkıda bulunarak o bölgenin kanlanmasını artırır. Kanlanmanın artması hasarlı bölgenin daha iyi beslenmesi ve zararlı artıkların daha iyi atılması anlamına gelir. PRP’nin ilginç bir özelliği de oldukça dengeli bir büyüme faktör kokteylli olmasıdır. PRP ile ihtiyaç duyulan faktörlerin tama yakını sağlanmış olur. 


PRP (Platelet Rich Plasma) ile Dizlerinizdeki Problemden Tamamen Kurtulun!

PRP (trombositten zengin plazma) tedavisi, yaş ortalaması yükselen toplum ile birlikte artan diz kireçlenmesi tedavisinde geleneksel yöntemlere güçlü bir alternatif. Bilimsel olarak kasiskelet sistemi hastalıklarında dokuların tamirine olanak sağladığı tespit edilmiş bir yöntem. PRP’nin ağrı kesici tedavisi olmayıp, hastalığı tedavi etmeye yönelik bir uygulama olduğunun da altı çizilmeli.