0232 458 20 20

Akıllı Lens Tedavisi

Akıllı lensler ile miyop,hipermetrop, astigmat ve presbiyopi görme kusurları tedavi edilebilir. Göz içi lensler halk arasında akıllı lens olarak bilinmektedir ve uzak, yakın, orta mesafelerde görüş kusurlarını düzeltebilmektedir. Özellikle yüksek göz numaralarında kalıcı kontak lensler oldukça etkili sonuçlar sağlamaktadır.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

 

Kalıcı Kontakt Lens ile Hangi Hastalıklar Tedavi Edilebilir?

Kalıcı kontakt lens kullanımıyla yüksek göz numaralarında uzak, yakın ve orta mesafelerde net görüş sağlanabilir. Katarakt ameliyatıyla benzer prensipte gerçekleştirilen akıllı lens kullanımında gözün işlevini yerine getiremeyen doğal merceği akıllı lensler ile değiştirilmektedir. Göz içi akıllı lens ameliyatları ileri yaşlarda görülme riski yüksek olan kataraktın görülmesi riskinide ortadan kaldırmaktadır. Özellikle göz yapısı lazer tedavisine uygun olmayan hastalarda akıllı lensler oldukça sık tercih edilmektedir. Geçmiş yıllarda uzağı görme kusuru lazerle düzeltilen fakat 40’lı yaşlar sonrası yakını görmekte sorun yaşayan kişilerde de akıllı lens kullanılabilmektedir.

Akıllı Lens Çeşitleri

Kalıcı kontakt lenslerin birden fazla türü mevcuttur. Günümüzde genellikle Multifocal çok odaklı göz içi akıllı lensler kullanılarak aynı anda tüm mesafelerde net görüş sağlanabilmektedir. Göz yapısının uygunluğu ve gözün mevcut durumuna göre farklı kalıcı kontakt lens çeşitleri kullanılabilmektedir.

 

Kalıcı Akıllı Lens (Kontakt Lens) Ameliyatı

Kalıcı kontakt lensler her bir göz için ayrı günlerde uygulanır. Genellikle bir hafta arayla uygulanan operasyonlar ortalama olarak 10 dakika sürmektedir. Uygulamada gözler göz damlası yardımıyla uyuşturulur. Akıllı lens ameliyatında genel anestezi, bayıltma veya hastanede kalma gibi zorunluluklar yoktur. Gözün içinde yer alan lens yuvasına akıllı lenslerin takıldığı operasyonda herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Kalıcı kontakt lens ameliyatının ardından hastanın gözü bandajlanır ve ertesi gün bandaj açılarak hasta rutin hayatına devam edebilir. Kalıcı kontakt lens uygulanan hastalarda hayat boyu göz numarasında değişiklik görülmez. Yaş alımı gibi nedenlere bağlı olarak görme konusunda herhangi bir değişim yaşamazlar. Göz içi kalıcı kontakt lens operasyonları uzun yıllardır uygulanan katarakt ameliyatlarıyla aynı prensiptedir. Katarakt ameliyatından farklı tek tarafı eski merceklerin tek odaklı olmasıdır.

 

Kalıcı kontakt lens kullanımıyla yüksek göz numaralarında uzak, yakın ve orta mesafelerde net görüş sağlanabilir.