0232 458 20 20

Erkek Lazer Epilasyon

Günümüzde lazer epilasyon uygulamalarından yararlanan erkek sayısı her geçen gün artıyor. Öncelikli olarak hijyen nedeniyle lazer epilasyonu tercih etmelerinin yanı sıra sporcular, vücut geliştirenler ve aerodinamik dengeyi korumak isteyen yüzücüler, gösteri sanatlarıyla uğraşan sanatçılar tarafından da oldukça sık tercih ediliyor.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

 

Öncelikli olarak hijyen nedeniyle lazer epilasyonu tercih etmelerinin yanı sıra sporcular, vücut geliştirenler ve aerodinamik dengeyi korumak isteyen yüzücüler, gösteri sanatlarıyla uğraşan sanatçılar tarafından da oldukça sık tercih ediliyor. Rutin hayatında kendini daha iyi hissetmek isteyen ve kıl dönmesi gibi sorunlar yaşamak istemeyen kişiler lazer epilasyondan faydalanabiliyor.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Uygulaması

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tıraş, tüy dökücü gibi geçici çözümlerin yerini günümüzde kalıcı tek çözüm olan lazer epilasyon uygulaması almıştır. Erkekler lazer epilasyon uygulaması için en sık sakal üzeri, boyun, ense, sırt, omuz ve göbek bölgelerini tercih etmektedir. Yüzücüler ilk sıralarda yer almakla birlikte sporcular kol ve bacak tüyleri içinde lazer epilasyondan faydalanmaktadır. Koltuk altı, genital bölgede hijyenik nedenlerle lazer epilasyonu tercih eden erkek sayısı da oldukça fazla. Lazer epilasyon uygulaması ağrısız ve acısız uygulama imkânı ve kalıcı çözüm sunmasıyla her geçen gün daha sık tercih edilmektedir.

 

Günümüzde lazer epilasyon uygulamalarından yararlanan erkek sayısı her geçen gün artıyor.

SIK SORULAN SORULAR
Toplam seans sayısı cilt ve kıl yapısı, uygulama bölgesine göre değişiklik gösterebilmekle birlikte genellikle 6-10 seans sürmektedir.
Vitiligo, sedef gibi cilt hastalığı olan kişilere, 18 yaş altı ve son 6 ay içerisinde akne tedavisi gören kişilere lazer epilasyon uygulanması önerilmemektedir.
Lazer epilasyonun etkili ve kalıcı olabilmesi için seanslara ara verilmemesi gerekir.
Lazer epilasyon sonrasında yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır ve lazer uygulanan bünyeye 1 hafta süreyle kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.
Lazer epilasyon sonrasında çıkan tüyler jiletle alınmalıdır.