0232 458 20 20

Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı içeriğindeki hyaluronik asit cilt altına verildikten sonra cildin su tutmasını ve cilt altında kollajen sentezini uyararak yüze destek olan bağ doku elemanlarının çoğalmasını sağlar. İlk seanstan itibaren yüzdeki parlaklığı ve nemi arttırır.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

 

Gençlik aşısı cilt üzerinde nasıl etki eder?

Hyalüronik asitin en önemli özelliklerinden biri olan su tutucu etkisi cilde nem verir. Ayrıca dokunun sağlıklı ve dolgun görünmesine katkıda bulunur. Diğer taraftan cilde dışarıdan verilen hyalüronik asitin cildi sıkılaştıran ve gençleştiren kolajen, elastin ve cildin kendi ürettiği hyalüronik asiti arttırdığı gösterilmiştir. Bu da cildin elastik ve pürüzsüz görünmesine katkıda bulunur. Yaşla birlikte vücutta buluna hyalüronik asitin her yıl bir miktar azaldığı bilinmektedir. Dışarıdan verilen hyalüronik asit genç ciltlere özgü doğal ortamı yeniden oluşturarak genetik ve çevresel faktörlerce belirlenen yaşlanma sürecini geciktirir. 

Gençlik aşısı hangi bölgelere uygulanır?

Yüz, boyun ve el sırtları başlıca uygulandığı alanlardır. Kırışıklık ve sarkmanın giderilmesi, cildin gevşemesini yok etmek ve nemlendirmek amaçlı kullanılır. Cildi korur ve yaşlanmanın gecikmesini sağlar

Uygulama yapılacak olan bölge kremler ile uyuşturulduktan sonra mezoterapi yöntemi ile cilt altına enjekte edilir. Yüz gençleştirme işlemi yapıldıktan sonra ilk 1 hafta yüzünüz de hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir bunların hepsi tamamen geçicidir. Sosyal hayatta sizi rahatsız etmez.

Bu aşı yüz dışında boyun, dekolte bölgesi, el sırtı gibi bölgelerin tedavisinde de kullanılabilir. 

Yılda tek veya 3 seans olarak uygulanır. Seans aralıkları 2-3 haftadır. Seans sayısı cilt tipine ve ihtiyacınıza göre değişmektedir.

Hyaluronik asit cilde enjekte edildikten sonra 12 ay içinde erir ancak cilt altında yapmış olduğu etkiler kalıcıdır.

Yüz gençleştirme gençlik aşısı gibi tek bir yöntemle olabileceği gibi bazı hastalarda dolgu, mezoterapi, botulinum toksin, prp, radyofrekans-ultrason, kimyasal peeling, lazer gibi birden fazla yöntemle kombine edilebilir.

Gençlik aşısı 2-4 hafta arayla 3 seans uygulanır. Gençlik aşısının 6 ayda bir tekrarlanması elde edilen iyilik halinin kalıcı olmasını sağlar.

Gençlik aşısı kimler için uygundur?

Gençlik aşısı 20-25 yaşından itibaren herkese uygulanabilir. Genç ciltlerde koruma etkisi sebebiyle, orta ve üzerindeki yaşlarda ise tedavi edici etkileri sebebiyle uygulanır. Gençlik aşısı uygulaması kremle yapılan anestezi sonrasında 15-20 dakikada biter. Uygulama yapılan kişinin yüzünde küçük kızarıklıklar oluşur. Ancak bunlar da birkaç saat içinde ortadan kalkar. Gençlik aşısından sonar nelere dikkat edilmelidir? Gençlik aşısından sonra iki gün ağır spor yapılmaz. Sırt üstü yatmak faydalıdır. Aşırı sıcak banyo yapılmamalıdır. Yüze hafif masajlar yapılabilir. İşlemden sonra buz uygulanmak faydalıdır. Gençlik aşısının yan etkileri nelerdir? Uygulama alanında geçici olarak şişlik, kızarıklık, morluk ve hassasiyet gözlenebilir. Bu yan etkiler kısa sürede geriler. Morluklara kapatıcı sürülebilir.

 

Cildi korur ve yaşlanmanın gecikmesini sağlar