0232 458 20 20

Kesisiz, Dikişsiz Hemoroid Tedavisi

Hemoroid iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılır. İç hemoroid durumunda fazla ağrı ve kaşıntı görülmez ancak ileri aşamalarda dışarı şıkan memeler görülebilir. Dış hemoroid ise genelde ağrı ve yanma ile kendini gösterir.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

LAZER İLE HEMOROİD TEDAVİSİ

Hemoroid hastaları doktora gitmeye çekindikleri için ilk seviyede olan ve krem ve ilaçlarla iyileşebilecek hemoroidleri de ilerler. Hemoroid şíkayetleri iyice artıp artık dayanılmaz noktaya geldiğinde bu sefer de ameliyat korkusu kendini göstermeye başlar. Hasta ameliyat olmaktansa alternatif yöntemlere yönelir. Bu şekilde de fayda göremeyen hasta çevresinden duyduğu yöntemleri kendisine uygulamaya kalkar. Bütün bunların sonucunda ilerlemiş hemoroid ve ağrılarla birlikte daha da kötüleşmiş olarak doktorun yanına gelir. Geçici uygulamalarla günü kurtarmaya çalışmak ne yazık ki iyileşmekten öte durumu daha da kötüleştirir.

“Oysaki lazer tedavisi ile hemoroidlerden kısa sürede kurtulmak mümkün.”

Ameliyatsız bir yöntem olan Infrared Fotokoagülasyon, halk arasında bilinen adı le lazer ile hemoroid tedavisi olarak da bilinir. Bu uygulamada anal kanalın içerisinde hemoroid başlangıç noktasına infrared ışını uygulanır. İşlemin yapıldığı yerde duyu sinirleri olmadığı için anesteziye gerek yoktur. Birkaç dakika süren bu işlem ağrısız ve acısızdır. Özellikle iç hemoroid tedavisinde, “Infrared Koagülasyon Teknolojisi” ile ameliyatsız ve hastaneye yatmadan, günlük hayatınıza hiç ara vermeden, kısa sürelerde hastalıktan kurtulmak mümkün.

Lazerle hemoroid tedavisi sırasında varsa makat sarkması ve kanama şikayetleri de ortadan kaldırılır.

Hemoroid tedavisinden korkmayın ve unutmayın ki ertelemek hastalığın ilerlemesini durdurmayacağı gibi daha da kötüleştirir.

Kurutma Yöntemi ile Hemoroid Tedavisi

“Ameliyat tedavisine alternatif olarak kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Amaç oluşan basur memelerini bu bölgeye çeşitli ilaçlar vererek kurutma yoluna gitmektir.”

Hemoroid memelerinin içine kimyasal tahriş yapan bir madde enjekte edilir. Böylece bu bölgede bulunan bağ dokusunda daha sağlam bir yapı oluşur. Bu bağ dokusu oluşurken çevre dokulara yapışmayı da sağladığından hemoroid alanında oluşan sarkamada düzelmiş olur. İşlemden önce sıklıkla hastaya lavman ve lokal anestezi kremi uygulanır. Hasta sol yanına doğru yatırılır ve bir alet yardımı ile makatın içi incelendikten sonra iğne ile basurun boynuna ulaşılır ve 1-2 cm derinliğe dek girerek sklerozan madde enjekte edilir.

Sklerozan madde ile hemoroid tedavisinde;

Kurutma yöntemi ile hemoroid tedavisinde endotel ile temasında polimerize olarak inflamatuvar reaksiyon oluşturur. Bu reaksiyonla birlikte ven üzerine yapılan bası karşılıklı ven duvarlarının birbirine tutunmasını sağlar. İşlem sonrası hemoroid kapanarak yumuşak kalır ve alternatif tedavilerle kıyaslandığında hasta konforunu en üst seviyede tutar.

Enjeksiyonla Hemoroid basit bir ablatif embolizasyon metoduyla hemoroidleri ayaktan hasta koşullarında tedavi etmek üzere geliştirilmiştir. Uygulama çok küçük miktarlardaki sıvı embolizan ajanın hemoroid içeirsine endovenöz olarak enjeksiyonunu takiben 1 dakikalık basıdan oluşmaktadır.

 

Tanının konulmasında hasta şikayetlerinin uzman hekim tarafından dikkatlice dinlenmesi gerekir. 

SIK SORULAN SORULAR