0232 458 20 20

Lazer Epilasyon ile Batık ve Tüylerinizden Kurtulun

Günümüzde kadın ve erkekler tarafından oldukça rağbet gören ve yaşamın estetik kalitesini arttıran lazer epilasyon uygulamalarının, uzman hekim tarafından yapılması sağlık açısından büyük bir önem taşıyor.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon cihazlarında  farklı marka ve uygulamaların olması kişilerin aklında çok fazla soru işaretine neden oluyor. Merkezimizde dermatoloji uzmanlarımız tarafından kullanılan  3. nesil teknoloji ”Alexandrite Candela Gentelase” ile  istenmeyen tüylere uzman bir kadro tarafından uygulama yapılıyor.

Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgeler

  • Koltuk Altı
  • Bütün Kol
  • Bütün Bacak
  • Yüz ( dudak üstü, yanaklar, çene, alın, şakaklar, favoriler )
  • Dekolte
  • Sırt, Boyun, Ense
  • Kulak, Burun
  • El ve Ayaklar
  • Göbek
  • Kalça, Basen, Genital Bölge

 

Alexandrite Candela GentleLASE Lazer

Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en güvenli ve etkili yolu, doğru hekim ve  cihaz ile lazer epilasyonunun gerçekleşmesidir.

Uzman hekimlerimiz tarafından uygulanan lazer epilasyonun kaç  seans sonrasında başarı elde edeceği kişinin kıl rengi, kalınlığı ve derinliği gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Dünya da yaygın olarak kullanılan üçüncü nesil teknoloji olarakta nitelendirilen Candela GentleLASE laser her tip cilt rengine uyumlu, hızlı, konforlu ve kullanışlı birinci sınıf lazer epilasyon sistemidir.

Sadece Candela lazerlerinde kullanılan patentli “DİNAMİK SOĞUTMA SİSTEMİ” (DCD) ile  hasta güvenliği ve konforu maksimum düzeye çıkar.  DCD , epidermi en iyi koruyan yöntem olarakta geçmektedir.

Kıl köklerine ulaşarak kalıcı sonuç sağlayan Alexandrite lazer de     yanık sorunu gibi nedenler görülmez.

 

Alexandrite Candela GentleLASE Lazer Uygulaması

Soğuk hava üfleyerek gerçekleşen lazer epilasyon uygulamasında acı hissi minimum düzeydedir.  Uygulama sonrasında tüylerde %70-90 oranında azalma olur. Lazer epilasyon sonrası tüylerdeki azalma ve yok olma durumu kalıcıdır.

Kişinin kıl tipi ve yoğunluğu ile birlikte  uygulama yapılacak olan bölge sayısı seans süresinde değişikliğe neden olur. Dudak üstünde bu süre 2-5 dakika arası gerçekleşirken, tüm vücut için 1-2 saat arasında olabilir.

Seans periyodu yine kişiye bağlıykken genelde ayda 1 olarak planlanır. İşlem sonrası kılların çıkma süresi ile birlikte uygulama 2 ayda bir olarak devam edebilir. Kontrol seanslarını ihmal etmemek daha verimli sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 

Alexandrite Candela GentleLASE Lazer  Farkı

755 nm dalga boyu içerir

Melanin absorbiyesi çok iyidir.

Ciltte lekelenme olma ihtimali çok azdır.

İşlemin hızlı bir şekilde  ağrısız gerçekleşmesini sağlar

Dinamik soğutma sistemine sahiptir.(İşlem sırasında soğuk hava üfler)

Her cilt rengine uyumludur.

 

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrası duş alınmak istenirse ılık su ile gerçekleşebilir.

Yüz bölgesine lazer uygulaması yapıldığında kış mevsimi bile olsa yüksek koruma faktörlü ürün kullanılması gerekir.

Hassas ciltlerde meydana gelebilecek kızarıklık ya da ufak izler kısa bir süre de kendiliğinden geçecektir. Hekim tarafından gerekli görülürse medikal krem verilebilir.

Kişinin günlük yaşamına dönmesinde hiçbir engel yoktur.

 

Dünyada yaygın olarak kullanılan üçüncü nesil teknoloji olarakta nitelendirilen Candela GentleLASE laser her tip cilt rengine uyumlu, hızlı, konforlu ve kullanışlı birinci sınıf lazer epilasyon sistemidir.