0232 458 20 20

Örümcek Ağı Estetiği nedir?

Örümcek Ağı Estetiği, adını uygulamada kullanılan iplerin oluşturduğu
doku onarıcı yapıdan alan bir medikal estetik yöntemidir.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

 

Kişinin cildindeki kırışıklık, sarkma gibi olumsuz değişimler zamanın etkisiyle ortaya çıkan en belirgin yaşlanma belirtileri olmaktadır. Yaşlanma belirtilerinin ne zaman ortaya çıkmaya başlayacağı ve bu belirtilerin yoğunluğunun ne düzeyde olacağı kişinin genetik alt yapısına, gündelik yaşantısına ve çevresel faktörlere göre değişim göstermektedir. Günümüzde, belirli bir yaştan sonra kaçınılmaz bir şekilde kendisini göstermeye başlayan hafif kırışıklıklara, ileride derinleşme gösterebilecek mimik çizgilerine ve yüz şeklinde ortaya çıkan sarkma görünümlerine cerrahi yollara başvurmadan müdahale sağlamak mümkündür. Örümcek Ağı Estetiği, basit bir uygulama süreci ile cilt altına yerleştirilen ipler aracılığıyla kişilerin estetik açıdan arzu ettikleri ideal ve genç görünümlerini korumalarını sağlamaktadır. Yöntem, hastalar arasında Organik İplerle Yüz Germe, İple Yüz Germe, Altın İp, Ameliyatsız Yüz Germe gibi uygulama isimleriyle de anılmaktadır.

 

Örümcek Ağı Estetiği nasıl gerçekleştirilir?

Doktor tarafından gerçekleştirilen muayene sonucunda kişinin yaşlanma belirtileri olarak cildinin hangi bölgelerinde ne seviyede deformasyon yaşadığı tespit edilmektedir. Estetik açıdan en çok rahatsızlık duyulan cilt problemleri olan kırışıklıklara, sarkmalara ve hacim kayıplarına yönelik izlenebilecek tedavi yöntemleri hastaya seçenek olarak sunulmaktadır. Cildin istenilen şekilde toparlanmasını ve gerginleşmesini sağlayacak ip sayısına ve gereksinim duyulan ip tiplerine doktor tarafından karar verilmektedir.

Temiz cilt üzerine gerçekleştirilen uygulama öncesinde lokal anestezi yapılmaktadır. Lokal anestezinin etkisini göstermesi için 20 dakika kadar beklenmektedir. Hastanın acı hissi duyması önlendikten sonra ince uçlu mikro iğneler vasıtasıyla gerekli sayıda farklı tipte ip cilt altında amaçlanan bölgelere yerleştirilmektedir. Tedavinin kapsamı Örümcek Ağı Estetiği için gerekli süreyi belirlemektedir ancak genellikle iplerin istenilen alanlara yerleştirilmesi için gereken süre 1 saati geçmemektedir. Hasta uygulama sonrasında iş hayatına ve gündelik rutinine bir operasyon geçirmiş hissi olmaksızın dönebilmektedir bu yüzden Örümcek Ağı Estetiği çalışan kişilerin öğle arası molalarında bile yaptırabildikleri bir anti-aging yöntemi olmaktadır.

 

Örümcek Ağı Estetiği tek bir seans uygulama ile gerçekleştirilmektedir.