0232 458 20 20

Ameliyatsız Prostat Tedavisi

50 yaş üstü erkeklerde önemli sağlık problemlerinin başında görülen prostat her 4 erkekten birinde karşımıza çıkıyor.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

 

Yaş ilerledikçe daha çok belirti vermeye başayan prostat hastalığında,  bazı hastalar için başlangıçta  ilaç tedavisi öneriliyor.  İlaç tedavisi  kullanımı kolay, yan etkisi olmayan ancak sağladığı fayda az ve etkili olmayan bir yöntemdir.

 Genellikle cerrahi tedavi en iyi çözüm yolu olarak karşımıza çıkıyor. Cerrahi tedavide TUR operasyonları etkili olmasına rağmen narkoz (anestezi) riski, hastanede yatma, idrar kaçırma ve hatta kanama gibi problemler söz konusu olabiliyor.

 Bu aşamada, yüksek riskli ve ameliyat olması sakıncalı hastalar ile ameliyat olmayı istemeyenler için geliştirilmiş“Mikrodalga Termoterapi"  tedavi yöntemi alternatif olarak karşımıza çıkıyor.

 

TUMT

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hastaların daha fazla fayda sağlayabileceği ve cerrahi olan problemlerİ en aza indiren  “Mikrodalga Termoterapi"   ya da diğer adıyla TUMT yöntemi kullanılmaya başlanmıştır.

 TUMT; cinsel olarak aktif genç yaş prostat hastaları ve anestezi alması yüksek riskli kişiler için ameliyat ya da anestezi gerektirmeyen güvenli ve ideal  bir tedavi yöntemidir.

Prostat ameliyatlarından sonra görülebilen idrar kaçırma, sertleşme kaybı, meninin geri kaçması gibi yan etkiler TUMT işleminden sonra neredeyse hiç görülmemektedir.

Uzun dönemde başarı oranı yüksek olan tedavinin etkinliğinin, narkozla yapılan prostat ameliyatı sonuçlarına yakındır.

Hastanın ameliyathaneye alınmasına gerek kalmayan bu yöntemde, hastalar doktor ofisinde ortalama 60 dakikada tedavi edilir ve bir saat sonra evlerine dönerler.

Bugün Avrupa Üroloji Birliği (EAU) ve Amerikan Üroloji Birliği'nin (AUA) cerrahi girişimlere karşı sundukları alternatif yöntemlerin en başında gelmektedir. Dünya literatüründe etkinliğini ve kalıcılığını kanıtlayan çok sayıda bilimsel çalışma yapılmıştır.

 

TUMT Tedavisinin Faydaları

-Anestezi ya da narkoz gerektirmez

-Güvenilir ve etkilidir

-Hızlı tedavi sağlar (Uygulama ortalama 1 saat sürer)

-Cinsel olarak aktif ve yüksek riskli hastalar için idealdir

-Rektal sonda veya soğutma sistemi gerekli değildir

 

Bugün Avrupa Üroloji Birliği (EAU) ve Amerikan Üroloji Birliği'nin (AUA) cerrahi girişimlere karşı sundukları alternatif yöntemlerin en başında gelmektedir.