0232 458 20 20

Diz Ağrılarına Kanınızdan Gelen Şifa

Vücudun hastalıkları iyileştirme potansiyeli kullanılarak kişinin kendi kanıyla iyileşmesine imkân veren PRP tedavisi ile diz ve omuz ağrılarında ilaçsız tedavi yapılabiliyor.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

 

Bu tedaviyle diz ağrıları, omuz ağrıları, ön çapraz bağ yaralanmaları, eklem kireçlenmesi, ayak bileği burkulmaları gibi birçok rahatsızlık tedavi edilebiliyor.

Özellikle merdiven inip çıkma, oturup kalkma, yürüme, koşma gibi hareketler sırasında zaman zaman dize daha fazla yük biner ve diz eklemlerinde hasara yol açabilir. Yaşlanmayla birlikte eklem kayganlığı ve kıkırdak yapımı azalır. Ayrıca kemik yapıdaki bozulmalar da diz eklemlerinde ağrı ve hareket kısıtlılığına yol açmaktadır.

Diz ağrısı tedavisine ne kadar erken başlanırsa tedavisi o kadar kolaylaşır. Dizdeki problem ilerlediğinde ise binen yükü taşımak daha da zorlanacağından tedavi zorlaşır. Hatta çoğu durumda ameliyat ile protez takılması gerekebilir.

 

Dizlerde Kireçlenme Belirtileri Nelerdir?

Oturup kalkarken zorlanma

Dizleri kıvıramama

Yürürken veya merdiven inip çıkarken dizlerde ağrı veya şíşme

Özellikle bazı hareketlerde dizlerin zorlanması veya kilitlenmesi

PRP Nasıl Bir Yöntemdir?

PRP tekniğinde ilaç hastanın kendi kanından hazırlanmaktadır yani dışarıdan ilaç kullanılmaz. Bu nedenle doğal bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde hastadan damar yoluyla alınan az miktarda kan, yaklaşık 15 dakika süren özel bir santrifüj işleminden geçirilir. Trombositten zengin özel bir plazma elde edilir. Özel sistem sayesinde her milimetre küpünde yaklaşık 1-2 milyon trombosit hücresi olan plazma enjeksiyonun uygulanacağı enjektöre çekilir ve tedavinin yapılacağı bölgeye enjekte edilir.

“PRP Yöntemi, insan ömrünün uzaması ile birlikte çağımızın önemli sağlık sorunlarından biri haline gelen eklem kireçlenmelerinde mevcut yöntemlere iyi bir alternatif olarak uygulanmaktadır. “

 

Vücudun hastalıkları iyileştirme potansiyeli kullanılarak kişinin kendi kanıyla iyileşmesine imkân veren PRP tedavisi ile diz ve omuz ağrılarında ilaçsız tedavi yapılabiliyor.