0232 458 20 20

Renova Tedavisi

Bir erkeğin cinsel ilişki için yeterli ereksiyonda bulunmaması durumunda ortaya çıkan erektil disfonksiyon birçok farklı nedene bağlı olarak meydana gelebilir. Ereksiyon yetersizliği dönem dönem ortaya çıktığında normal olarak kabul edilir fakat sık tekrarlanması utanç, kaygı ve yetersiz bir cinsel yaşam gibi sorunlara neden olabilir.

Biz Sizi Arayalım

Telefon Numaranızı Bırakın,
Randevu Talebiniz İçin Biz Sizi Arayalım.

 

 

Dünyada ve ülkemizde son yıllardan oldukça sık uygulanmaya başlayan Renova, dünyada 'Erektil Disfonksiyon' tedavisi için özel tasarlanan bir sistem ve oldukça etkili sonuçlar sağlıyor.

Erektil Disfonksiyon Nedenleri

Erektil disfonksiyon fizyolojik ve psikolojik faktörlere bağlı olarak meydana gelebilir. Genç erkeklerde görülen erektil disfonksiyon genellikle psikolojik etkenlere bağlı olarak meydana gelmektedir. Stres, depresyon hali, cinsel istismar öyküsü ve yorgunluk gibi nedenlere bağlı olarak erektil disfonksiyon görülebilmektedir. Diyabet, hipertansiyon, nörolojik hastalıklar, böbrek hastalıkları, kronik alkolizm ve vasküler hastalıklar nedeniyle de erektil disfonksiyon gelişebilmektedir. Sinir sistemi hastalıkları, omurilik yaralanmaları, tiroit hastalıkları, 50 yaş üstünde olmak, radyasyon tedavisi ve sigara kullanımı da erektil disfonksiyon riskini arttırmaktadır.

Renova Tedavisi Nedir?

Erektil Disfonksiyon tedavisinde kullanılmak için tasarlanan Renova linear şok atışı yapabilen bir sistemdir. Renova sisteminin sahip olduğu ileri teknoloji ile hastalar sadece 4 seansta tedavi edilebilir. Cinsel sağlık sorunlarında ilk sıralarda yer alan sertleşme bozukluğunda hastalar utanma, çekinme gibi nedenler ve tedavi sürecine dair endişelere bağlı olarak doktora başvurmayı geciktirebilir. Sertleşme bozukluğunun tedavisinin uzun, ağrılı ve sıkıntılı bir süreç olduğunu düşünen hastalar için Renova tedavisi yüz güldüren sonuçlar sağlar. Düşük yoğunluklu şok dalgalarının kullanıldığı Renova tedavisinin en büyük avantajı tarama alanının 70 mm civarında olmasıdır. Farklı tedavi yöntemlerinde şok dalgaları ancak tek bir noktaya iletilebilir ve tarama alanı çok daha düşüktür.

 

Renova sisteminin sahip olduğu ileri teknoloji ile hastalar sadece 4 seansta tedavi edilebilir.