Hızlı Arama

Arama yapmak için anahtar kelime giriniz

Gözde Haberler

Some content in menu

Hızlı Arama

Arama yapmak için anahtar kelime giriniz
İleri Tedaviler


Renova Tedavisi


Bir erkeğin cinsel ilişki için yeterli ereksiyonda bulunmaması durumunda ortaya çıkan erektil disfonksiyon birçok farklı nedene bağlı olarak meydana gelebilir. Ereksiyon yetersizliği dönem dönem ortaya çıktığında normal olarak kabul edilir fakat sık tekrarlanması utanç, kaygı ve yetersiz bir cinsel yaşam gibi sorunlara neden olabilir.

DEVAMI

Sigarayı Bırakma Günü


9 Şubat tarihi tütün kullanımı ve zararları konusunda halkı bilinçlendirmek amacıyla her yıl ‘Sigarayı Bırakma Günü’ olarak kutlanmaktadır. Sigarayı bırakma gününde tütün kullanımının zararları konusunda farkındalık oluşturmak ve en sık kullanılan bağımlılık yapıcı madde olan tütün ürünlerinin kullanımını önlemek hedeflenir.

DEVAMI

Akıllı Lens Tedavisi


Akıllı lensler ile miyop,hipermetrop, astigmat ve presbiyopi görme kusurları tedavi edilebilir. Göz içi lensler halk arasında akıllı lens olarak bilinmektedir ve uzak, yakın, orta mesafelerde görüş kusurlarını düzeltebilmektedir. Özellikle yüksek göz numaralarında kalıcı kontak lensler oldukça etkili sonuçlar sağlamaktadır.

DEVAMI

Varikosel Tanı ve Tedavisi


Genellikle ergenlik döneminde gelişen Varikosel erkeklerde görülen bir damar hastalığıdır. Testisten kirli kanı uzaklaştıran toplardamarların genişlemesi sonucunda gelişen varikosel bacaktaki varis oluşumuna benzemektedir.

DEVAMI

Gebe Takibi Doğum


Anneler için heyecanlı olduğu kadar zorlayıcıda olabilen gebelik döneminde düzenli olarak uygulanan rutin kontroller anne ve bebeğin sağlığı için oldukça önemlidir. Gebelik takibi, gebeliğin ilk evresinden doğum sonrasına kadar titizlikle yürütülmesi gereken bir süreçtir.

DEVAMI

Epilepsi (Sara Hastalığı)


Halk arasında “sara hastalığı” olarak da bilinen epilepsi oldukça sık görülen bir nörolojik hastalıktır. Epilepsi tekrarlayan nöbetlere neden olabilir bu nedenle hastaların düzenli tedavi görmesi oldukça önemlidir.

DEVAMI

Alzheimer Tanı ve Tedavisi


Öncelikli olarak unutkanlık olmak üzere; birçok zihinsel ve davranışsal bozukluğa yol açabilen Alzheimer yaş alımına bağlı olarak gelişen nörodejeneratif bir hastalıktır. Alzheimer hastalığı, zamanla ilerleyen bir beyin rahatsızlığıdır ve 65 yaşından sonra görüşme sıklığı artış gösterir.

DEVAMI

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi


Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemizde doğru ve hızlı müdahalelerimiz ile en değerli varlıklarınıza ihtiyaç duydukları desteği sağlıyoruz. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız için maksimum dikkat ve özenle hizmet veriyoruz.

DEVAMI

KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı)


Sigara KOAH'ın en önemli nedenidir ve sigara kullanan her 5 kişiden birinde KOAH görülmektedir. KOAH ilerleyici seyire sahip bir hastalıktır ve mutlaka kontrol altında tutulmalıdır.

DEVAMI

Çocuklarda Konuşma Bozukluğu


Çocuklarda konuşma bozukluğu oldukça sık görülen ve genellikle annesi de, babası da geç konuştu gibi nedenlerle görmezden gelinen bir sorun. Çocukluk çağında birçok farklı nedene bağlı olarak konuşma bozukluğu gelişebilmektedir bu nedenle bu durum mutlaka uzman hekim tarafından kontrol edilmelidir.

DEVAMI

Prostat Kanseri


65 yaş üstü her 10 erkekten birinde hayatının bir döneminde prostat kanseri görülmektedir. Prostat kanseri görülme riski günümüzde 40’lı yaşlara kadar gerilemiştir. 40 yaş üstü erkeklerde her yıl düzenli olarak uygulanan rutin prostat kontrolleri riskin kontrol altında tutulması için oldukça önemlidir.

DEVAMI

İdrar Kaçırmanız Varsa; İDARE ETMEYİN


İdrar kaçırma, kişilerin yaşam kalitesini bozan ve sosyal sıkıntılara yol açan bir durumdur. Özellikle kadınlarda ileri yaş, çok sayıda doğum yapmak ve aşırı kilo gibi nedenlerle ortaya çıkan idrar kaçırma, önemli hastalıkların belirtisi de olabilir.

DEVAMI

Kolonoskopi - Endoskopi


Dünya Sağlık Örgütü (WHO), 45 yaşını geçmiş kişilere şikâyet olsun veya olmasın endoskopi uygulanmasını önerilmektedir. Herhangi bir belirti bulunmasa da 50 yaş sonrasında da rutin aralıklarla kolonoskopi yapılmasını önermektedir.

DEVAMI

Ultrason Eşliğinde Ağrısız Güvenli Kürtaj


Kürtaj işleminde teknik bilgi,deneyim ve sterilizasyon dışında diğer bir önemli hususta hasta güvenliği ve gizliliğidir.Özellikle evlilik dışı oluşan gebeliklerde hasta mahremiyeti hassas bir konudur.Bun hususa hastane bünyemizde yapılan kürtaj işlemlerine titizlikle uyulmaktadır.

DEVAMI

Çocuklarda Dikkat Eksikliği


Her 100 çocuktan 8’inde görülebilen dikkat eksikliği çocuklar ve gençlerde hastalık sınıfına giren, önemsenmesi gereken bir sorundur. Doğru uygulanan tedavi ve takip ile çocuklarınızın okul ve sosyal hayatında yaşaması muhtemel sorunların önüne geçebilirsiniz.

DEVAMI

Gebelikte Kalp ve Damar Hastalıkları


Gebelik kalbin iş yükü ve dolaşım sistemi üzerinde çeşitli değişikliklere neden olmaktadır ve gebelerin yaklaşık olarak %4’ünde kalp ve damar hastalıklarına rastlanmaktadır. Günümüzde gebelerde görülen kalp ve damar hastalıklarına her geçen gün daha sık rastlanmaktadır.

DEVAMI

Diz Ağrılarına Kanınızdan Gelen Şifa


Vücudun hastalıkları iyileştirme potansiyeli kullanılarak kişinin kendi kanıyla iyileşmesine imkân veren PRP tedavisi ile diz ve omuz ağrılarında ilaçsız tedavi yapılabiliyor.

DEVAMI

Ritim Bozukluğu


Kalpte ritim bozukluğu yani Aritmi, kalbin çok hızlı veya düzensiz atması sonucunda meydana gelen tıbbi durumdur ve mutlaka kontrol altında tutulmalıdır. Vücudun sağlıklı şekilde varlığını sürdürebilmesi için tüm fizyolojik ve kimyasal işlemler kan dolaşımı ile gerçekleşmektedir.

DEVAMI

Boyun Fıtığı


Mikrocerrahi ile Boyun Fıtığı ameliyatı yöntemi ile oldukça küçük bir kesi ve minimum risk ile geçekleştirilen operasyonlarla oldukça etkili sonuçlar alınmaktadır. Boynumda sırtıma ve koluma yayılan bir ağrı var diyorsanız boyun fıtığı hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var!

DEVAMI

Bel Fıtığı


İş gücü kaybı yaşayan her 4 kişiden 1’inde saptanan bel fıtığı günümüzde Diskektomi ile oldukça küçük kesilerle, güvenilir bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Hemen hemen herkes hayatının bir döneminde kendinde veya bir yakınında bel fıtığına şahit olmaktadır.

DEVAMI

Gebelikte Tansiyon Yüksekliği


Gebelik sürecinde tansiyon yüksekliği anne ve bebek açısından risk doğuran, mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Kronik hipertansiyon olarak adlandırılan bu durum ölçüm değerleri 140/90 altında ise evre 1 hipertansiyon, 140/90 üzerinde ise evre 2 hipertansiyon olarak adlandırılmaktadır. Gebeliğe bağlı olarak meydana gelen tansiyon yüksekliği ise gebeliğin 20. Haftasından sonra meydana gelmektedir.

DEVAMI

Ameliyatsız Prostat Tedavisi


50 yaş üstü erkeklerde önemli sağlık problemlerinin başında görülen prostat her 4 erkekten birinde karşımıza çıkıyor.

DEVAMI

Safra Kesesi


Karın bölgenizin sağ tarafında şiddetli ağrılar hissediyorsanız safra kesesi taşı hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var! Safra kesesi nedir? Safra kesesi taşı belirtileri nedir? Safra kesesi taşları nasıl tedavi edilir?

DEVAMI

Check-up Hizmetleri


Herhangi bir yakınmanız olmasada sağlık durumuzunuzun yılda bir kez genel değerlendirilmesi önemlidir.

DEVAMI

Holter Cihazı Takma


Kalp ile ilgili herhangi bir sorun yaşayan kişilerde kullanılan Holter cihazı giyilebilir bir teknolojidir ve hastaların kalp ritimlerinin takip edilmesini sağlar. Holter cihazının 1-2 gün süreyle kullanılması gerekebilir.

DEVAMI

Fizik Tedavi Uygulamaları


Fizik Tedavi uygulamalarının genel amacı, hastaların, yaşlıların, ağrı çekenlerin, kaza veya benzeri durumlarda yaralanan kişilerin fiziksel ve fonksiyonel bozukluklarını tedavi etmektir.

DEVAMI

Migren Tedavisinde “Modern-Tamamlayıcı ve Fonksiyonel Tedaviler”


Migren, hastanın günlük yaşamanı etkileyebilen bir baş ağrısı tipidir. Genellikle ense, şakak veya göz çevresinde başlar ve ağrının çeşitine göre hareket ettikçe kötüleşebilir. Ağrıya çoğu zaman ışığa ve sese hassasiyet, bulantı, kusma gibi durumlar eşlik edebilir.

DEVAMI

İlaçsız Tedavi Dönemi Başladı


“Geleneksel ve tamamlayıcı tıp” bedensel, zihinsel ve ruhsal hastalıklardan korunma, tanı koyma, iyileştirme ve tedavi etmekle beraber sağlıkta iyilik halinin sürdürülmesinde kullanılan, farklı kültürlere ait teori, inanç ve tecrübelere dayalı bilgi, beceri ve uygulamaların bütünüdür.

DEVAMI

Dolgu


Yaşlanmayla beraber hyaluronik asit, elastik lif, kollajen lif ve yağ dokusunun azalması cildin elastikiyetinin ve canlılığının kaybolmasına, kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmesine neden olur.

DEVAMI

Hipertansiyon


Kan damarlarındaki kanın yarattığı yüksek basınç Hipertansiyon olarak adlandırılmaktadır. Hipertansiyon kontrol edilmediği takdirde böbrek, kalp-damar hastalıkları, felç ve görme kaybına yol açabilmektedir. Kan dolaşımının atar damar içinde meydana getirdiği basınç tansiyon olarak adlandırılmaktadır.

DEVAMI

Varislere Ameliyatsız Çözüm


Yıllardır sadece ameliyat tedavisi olan varis son 15 yıldır; lazer, radyofrekans, yapışkan(zamk) ve köpük tedavisi gibi ameliyatsız yeni yöntemler ile tedavi edilebilmektedir.

DEVAMI

Mesane Kanseri


Erkeklerde en sık görülen üçüncü kanser türü olan mesane kanseri erkeklerde daha sık görülmekle birlikte kadınlarda daha ağır seyretmektedir. Böbreklerden başlayan ve idrar yolları boyunca ortaya çıkan kanserler içinde en sık görülen 2. Kanser türü mesane kanseridir.

DEVAMI

Örümcek Ağı Estetiği nedir?


Örümcek Ağı Estetiği, adını uygulamada kullanılan iplerin oluşturduğu doku onarıcı yapıdan alan bir medikal estetik yöntemidir.

DEVAMI

Gençlik Aşısı


Gençlik aşısı içeriğindeki hyaluronik asit cilt altına verildikten sonra cildin su tutmasını ve cilt altında kollajen sentezini uyararak yüze destek olan bağ doku elemanlarının çoğalmasını sağlar. İlk seanstan itibaren yüzdeki parlaklığı ve nemi arttırır.

DEVAMI

Somon DNA’sıyla Gelen Güzellik


Cildim ışıl ışıl ve pürüzsüz görünsün, makyaj yapmadan rahat rahat sokağa çıkabileyim diyenler için son yenilik somon DNA aşısı.

DEVAMI

Lazer Epilasyon ile Batık ve Tüylerinizden Kurtulun


Günümüzde kadın ve erkekler tarafından oldukça rağbet gören ve yaşamın estetik kalitesini arttıran lazer epilasyon uygulamalarının, uzman hekim tarafından yapılması sağlık açısından büyük bir önem taşıyor.

DEVAMI

Terleme Tedavisi


Terleme fizyolojik bir durumdur, ancak aşırı terleme sık görülen ve kişilerin günlük yaşamını olumsuz yönde etkileyen bir durumdur.

DEVAMI

''Mide botoksu'' nedir?


Dünyada 10-15 yıldır uygulanan mide botoksu, endoskopik yöntemle, midenin iştah ve açlık üzerinde etkili olan sinir ve kaslarını geçici olarak etkisiz hale getirmeyi amaçlayan ameliyatsız bir obezite tedavi yöntemidir.

DEVAMI

Diz Ameliyatında “Robot” Dönemi


Robotik diz protezi sırasında 3 boyutlu hastanın diz anatatomisi modeli çıkartılarak kişiye özel cerrahi planlaması yapılır. Bu sistem ile cerrah olabilecek en iyi cerrahi sonucu bilgisayar karsısında simule etmiş olur.

DEVAMI

Bel ve Boyun Ağrılarında “Ameliyatsız Yöntem”


Toplumda en sık görülen şikayetlerden olan bel, boyun ağrıları bazı kişilerde kronik bir durum haline gelebiliyor.

DEVAMI

Ameliyatsız Obezite Tedavisi


Halk arasındaki adıyla mide balonu (İntra Gastrik Balon) obezite tedavisinde uygulanan etkili bir yöntemdir. Bu bir ameliyat değildir. Kesi, dikiş yoktur ve hastanede yatmayı gerektirmez. Aynı gün taburcu olup günlük rutine dönülebilir.

DEVAMI

Kanal Daralması


Biraz yol yürüdükten sonra bacaklarım uyuşuyor, hemen oturacak yer arıyorum, düşecekmiş gibi hissediyorum diyorsanız kanal daralması riskiniz olabilir.

DEVAMI

PCR Testi Nedir Nasıl Yapılır?


Corona (Covid-19) hastalığının insanlarda enfeksiyona neden olduğu bilinen 7 tipi var bunlardan 3 tanesi şiddetli iken 4 tip corona hafif ve orta şiddette hastalığa neden olmakta. PCR testi Corona virüs ile mücadele sürecinde çok etkin kullanılmaktadır.

DEVAMI

Erkek Lazer Epilasyon


Günümüzde lazer epilasyon uygulamalarından yararlanan erkek sayısı her geçen gün artıyor. Öncelikli olarak hijyen nedeniyle lazer epilasyonu tercih etmelerinin yanı sıra sporcular, vücut geliştirenler ve aerodinamik dengeyi korumak isteyen yüzücüler, gösteri sanatlarıyla uğraşan sanatçılar tarafından da oldukça sık tercih ediliyor.

DEVAMI

Lazerle Böbrek Taşı Tedavisi (RIRS)


RIRS yönteminde görüntülenen böbrek taşları holmium lazer ile küçültülür. Görüntüleme video kamera ile yapılmaktadır.Böbrek ve idrar kanalına zarar vermeden taşlar çıkartılır.

DEVAMI

Kesisiz, Dikişsiz Hemoroid Tedavisi


Hemoroid iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılır. İç hemoroid durumunda fazla ağrı ve kaşıntı görülmez ancak ileri aşamalarda dışarı şıkan memeler görülebilir. Dış hemoroid ise genelde ağrı ve yanma ile kendini gösterir.

DEVAMI

Kronik Prostatit Tedavisinde Ameliyatsız Yöntem


Kronik Prostatit tedavisinde sıklıkla uzun süreli antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır, ancak çoğu vakada bu tedavi işe yaramaz. Dirençli kronik prostatit vakalarında girişimsel olarak uygulanabilecek ideal tedavi yöntemi TUMT'dur. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ersin Konyalıoğlu

DEVAMI