Haberler


Parkinson Hastalığında Dbs Beyin Pili Operasyonu


Derin beyin stimülasyonu (DBS), elektrotların beynin belirli bölgelerine implante edilmesini içerir. Bu elektrotlar, anormal darbeleri düzenleyen elektriksel darbeler üretir.

DEVAMI

Ağrı şikayetiyle Gittiği Hastanede, Rahim Duvarından 23 Miyom çıkarıldı


MALATYA'da, kasığında dolgunluk, ağrı, düzensiz ve aşırı kanama şikayetiyle özel bir hastaneye başvuran Gülfer Çakar'ın (41) rahim duvarında tespit edilen 23 miyom operasonla alındı.

DEVAMI

Hipertansiyon Nedir?


Başım dönüyor ve ağrıyor kendimi halsiz hissediyorum diyorsanız hipertansiyon sağlık sorununa sahip olma olasılığınız oldukça yüksek. Tansiyon kanın damar içinde dolaşırken

DEVAMI

Donuk Omuz Belirti Ve Aşamaları


Saçlarınızı taramak gün geçtikçe daha zor hale gelmeye başladıysa Donuk Omuz hastalığına yakalanmış olma ihtimaliniz epey yüksek.

DEVAMI

Prostat Hastalıklarında İdrar Takibinin önemi


Prostat vücudumuzda idrar kesesinin altında konumlanan ve içinden idrar kanalı geçen, üreme sistemi için salgı üretmekle görevli bir organdır.

DEVAMI

Prostat Kanserinde Genetik - Cevresel Faktörler


Prostat idrar kesesinin çıkışında bulunan ve salgı üreten bir üreme sistemi organıdır. Prostat bezindeki hücrelerin kontrolsüz çoğalmasıyla prostat kanseri oluşmaktadır. Yapılan araştırmalar

DEVAMI

Evde Alınabilecek Covid-19 önlemleri


Kış aylarının gelişiyle artış gösteren Covid-19 hepimizin gündeminde son günlerde. Peki koronavirüsten korunmak için evimizde nasıl önlemler alabiliriz? Yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığı belirtileriyle seyreden Covid-19

DEVAMI

Covid-19 Sebebi Ile Hastanemizde Hastamızın öldüğü Haberi Asılsızdır!


İdda Asılsızdır! Malatya’da ki bir hastanemiz ile ilgili dünden beri gerek sosyal medya gerek de söylenti ile bir idda ortaya atılmıştır. Sözde bu hastanemizde Covid-19 nedeni ile bir hastanın öldüğü söylenmektedir. İdda Asılsızdır.

DEVAMI

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kenan Kalı


DEVAMI

Malatya Spinal Endoskopi Günleri


Son yıllarda minimal invaziv spinal cerrahinin hem endikasyonları hem de uygulanış yöntemleri önemli gelişmeler göstermiştir.

DEVAMI

10 Yillik çi̇leyi̇ Gözde Bi̇ti̇rdi̇


10 yılda 40 kez sağ omuz kemiği çıkığı yaşayan hasta, Gözde Akademi Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla sağlığına kavuştu.

DEVAMI

Diyabetten Korunmak Mümkün Mü?


Diyabet diğer adıyla şeker hastalığı, insülin hormonunun eksikliği veya etkisizliği sonucu oluşan, ömür boyu süren bir hastalık. Peki diyabetten korunmak mümkün mü?

DEVAMI

Türk Kadınlarının Yarısı Obez


Genel Cerrahi Uzmanı Erhan Bakırcıoğlu yapılan araştırmalara göre Türk erkeklerinin yüzde 25’i, kadınların ise yüzde 44’ün de obezite saptandığını belirterek, “Gelecek nesiller, önlem alınmadığı takdirde obezitenin...

DEVAMI

Kimler Grip Aşısı Yaptırmalı?


Uzman Doktor Serhat Öcal, grip mevsiminin gelip çattığı şu günlerde kimlerin grip aşısı yaptırması gerektiği hakkında bilgiler verdi. Öcal’a göre 65 yaş üstündekiler, şeker ve astım hastaları ile kronik rahatsızlığı ...

DEVAMI

Yüzdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Geçer?


Dermatoloji Uzmanı Doktor Şule Gençoğlu, yüzde oluşan kahverengi lekelerin tedavisi hakkında bilgiler verdi. Gençoğlu, özellikle güneş ışınlarına bağlı olarak ortaya çıkan bu lekelerin en etkili tedavisinin

DEVAMI

3 Saatten Sonra Gözde Bi̇lgi̇sayara Bakma Sendromu Başliyor


Gözde Akademi Hastanesi Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Doktor Bekir Koç, bilgisayar ekranlarının belirli bir süreden sonra göz sağlığını olumsuz yönde etkilediğini ifade etti.

DEVAMI

Kornea Nakliyle Sağlığına Kavuştu


11 yıl önce gözüne yapılan yanlış bir muayene ve ameliyat sonrası sol gözündeki görme yetisini kaybetme noktasına gelen 66 yaşındaki hasta, kornea (göz) nakli ile yeniden görme yetisini kazandı.

DEVAMI

Kalbi Durdurmadan Kalp Kapakçığı Değiştirildi


Malatya’da 78 yaşındaki Satı Fidan’ın kalbi durdurulmadan kalp kapakçığı değiştirildi, bozuk olan kalp kapakçığı tamir edildi ve kalbindeki ritim bozukluğu düzeltildi.

DEVAMI

Uzm. Dr. Serhat öcal Ağız Kokusu Için önerilerde Bulundu.


Tüm gün süren açlık ve sıvı tüketiminin azlığı nedeniyle yaşanan ağız kokusunu yenmenin çözümü yiyeceklere dikkat edilmesinden geçiyor.

DEVAMI

Malatya'da Ilk Kez Yapılan David Ameliyatı Ile Sağlığına Kavuştu


Aort damarında genişleme olan ve kalp kapağı da etkilenen hasta, David ameliyatıyla yeniden sağlığına kavuştu.

DEVAMI

Rahminden 9 Parça Miyom çıktı


Malatya'da özel bir hastanede gerçekleştirilen operasyonlarda bir kadının rahminden 9 parça, diğer bir kadından ise 2 kilogram ağırlığında miyom çıkarıldı.

DEVAMI

Hipertansiyon, ölümcül Sonuçlar Doğurabilir


Tüm dünyada ve ülkemizde oldukça sık görülen ve birçok organı olumsuz etkileyerek ölümcül sonuçlar doğurabilen hipertansiyon hakkında bilgi verdi

DEVAMI

Aşırı Sıcak Ve Soğuk Ortamlar Romatizmayı Tetikler


Romatizmal hastalıklar hakkında bilgi veren Gözde Akademi Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. Murat Arı, romatizmanın sebebinin kesin olarak bilinmediğini ama birçok tetikleyen sebebinin olduğunu kaydetti.

DEVAMI

Hemşirelere Mesai Başında Karanfilli Sürpriz


Gözde Sağlık Grubu, hemşireler günü dolayısıyla bünyesinde çalışan hemşire ve hemşire adaylarına karanfil verildi.

DEVAMI

Karaman, Sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını Kutladı


Gözde Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim Karaman, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. 

DEVAMI

Gözde Sağlık Gurubundan Siyah Kurdeleli Tepki


Gözde Sağlık Grubu Ankara'daki bombalı saldırıyı siyah kurdele takarak protesto etti. Ankara’daki tren garına giden köprü altında barış mitingi öncesinde meydana gelen saldırıyı kınamak amacıyla Gözde Sağlık Gurubu tüm sağlık çalışanları siyah kur

DEVAMI

Gözde Hastanesi Protokol İmzaladı


Özel Gözde Hastanesi, Tarım İş Sendikası Malatya Şubesi ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında, Tarım İş Sendikası üyeleri ve ailelerinin ayakta ve yatarak tedavilerinde alınan katkı paylarında indirim yapılacak.

DEVAMI

Gözde Sağlık Grubu İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor


Malatya Özel Gözde Sağlık Grubu, yeni hastanesi ANAMED'i (Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi) basın mensuplarına tanıttı.

DEVAMI

Sağlık Personeline Eğitim Verildi


Malatya Özel Gözde Akademi Hastanesi'nde görev yapan sağlık personellerine 'kaliteli sağlık hizmetleri' konusunda eğitim verildi.

DEVAMI

Gözde Hastanesinden Himyaç-der Aracılığıyla Bayır Bucak Türkmenlerine İlaç Yardımı


HİMYAÇDER genel merkezi Malatya’da Suriye Bayırbucak Türkmenleri için İlaç yardım kampanyası düzenledi.

DEVAMI

Abbd’den Gözde Sağlık Grubuna Başarı ödülü


Anadolu Basın Birliği Malatya Şubesinin 10. Kuruluş Yıl Dönümü anısına Gözde Sağlık Grubu adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim karaman ‘a Başarı Ödülü verildi.

DEVAMI

Rahim Ameliyatında Kapalı Yöntem önerisi


Gözde Akademi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İsmail Evren, Laparoskopik Histerektomi (Kapalı yöntem rahim ameliyatı) hakkında bilgi verdi

DEVAMI

Protein Diyetleri Sağlık İçin Tehlike Arz Ediyor


Diyetisyen Sema Ekinci Pirinç, piyasadaki protein diyetlerinin sağlık için tehlike arz ettiğini söyledi.

DEVAMI

Kurumlar Vergi Rekortmeni Bu Yılda Değişmedi


Malatya'da, kurumlar vergisi rekortmeni değişmedi. Gözde Sağlık Grubu olarak bilinen Ultra Emar Sağlık Merkezi, bir kez daha vergi rekortmeni oldu

DEVAMI

75 Yaşında Yeniden Kitap Okumaya Başladı


Bir yaşında sol gözünü arı soktuğu için görme yetisini kaybeden 75 yaşındaki Ali Özen, geçirdiği operasyonun ardından görme yetisini yeniden kazandı.

DEVAMI

Gözde Akademi Hastanesi Deneyimli Bir Kadroya Sahip


Malatya Özel Gözde Akademi Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi'nde deneyimli bir ekiple hastalarına hizmet veriyor.

DEVAMI

Gözde Sağlık Grubu Vatandaşları Bilgilendirdi


Sosyal sorumluluk projeleriyle vatandaşları sağlık konusunda bilinçlendiren Gözde Sağlık Grubu Gürün Festivali’nde stant açarak, vatandaşlarla bir araya geldi.

DEVAMI

Kapalı Reflü Ameliyatları Hasta Memnuniyetini Artırıyor


Malatya'da kapalı yöntemle ameliyat olan hastaların büyük çoğunluğu sonuçtan memnun kalıyor.

DEVAMI

Göz Gribi Nedir? Belirtileri Nasıl Anlaşılır?


Gözde Akedemi Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Bekir KOÇ, göz gribi hastalığının bulaşıcı özelliğine dikkat çekerek bulaşım şekillerinin elden ele, gözden göze, havlu, malzemesi ile olabileceğini söyledi.

DEVAMI

Gözde Akademi Hastanesi Kendini Aştı!


Malatya'da birçok ilkle imza atarak, sağlık hizmetlerinde önemli adımlar atan Gözde Akademi Hastanesi, hasta konforunu da sağlamak amacıyla çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

DEVAMI

Gözde Akademi Hastanesi, Malatya Sağlığına Büyük Katkı Sağlıyor


DEVAMI