Hızlı Arama

Arama yapmak için anahtar kelime giriniz

Gözde Haberler

Some content in menu

Hızlı Arama

Arama yapmak için anahtar kelime giriniz
İleri Tedaviler


Parkinson Hastalığı


Parkinson, beyinde dopamin üreten hücrelerin kaybı ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Dopamin insanların akıcı ve dengeli şekilde hareket etmesini sağlar ve vücudumuzdaki işlevleri oldukça fazladır. Parkinson hastalığı genellikle 60 yaş üzerinde görülmeye başlar. Parkinson hastaları yaşamlarını ortalama olarak 20 yıl civarında bu hastalıkla sürdürür.

DEVAMI

İdrar Kaçırma Probleminizi Görmezden Gelmeyin


Her 2 kadından 1’inde hayatının bir döneminde idrar kaçırma sorununa rastlanıyor. Oldukça yaygın görülen bir sorun olan idrar kaçırma genellikle utanma, çekinme gibi nedenlere bağlı olarak uzun süreler gizleniyor. Hastalar genellikle doktora uzun süre beklemesinin ardından başvuruyor.

DEVAMI

JİNEKOLOJİDE LAPAROSKOPİ VE HİSTEROSKOPİ


Kadınlarda endoskopik uygulamalar laparoskopi ve histeroskopi olarak ikiye ayrılır. Laparoskopi karın içinin ışık kaynağının bağlı olduğu bir kamera sistemi ile gözlenmesi ve gereğinde müdahale edilmesi işlemidir. Histeroskopi ise rahim iç boşluğunun yine bir kamera sistemiyle gözlenmesi ve gereğinde müdahale edilmesine verilen isimdir.

DEVAMI

ELEKTROFİZYOLOJİK ÇALIŞMA VE ABLASYON TEDAVİSİ


Kalp ritim bozuklukları kendilerini genellikle çarpıntı ya da bayılma şeklinde gösterir. Kasık damarlarından girilerek yapılan elektrofizyolojik çalışma işlemi ile ritim bozukluğunun nedeni araştırılır; uygun bulunması durumunda radyofrekans enerji kullanarak bu ritim bozukluğu ortadan kaldırılır.

DEVAMI

ALZHEİMER Nedir?


Alzheimer Hastalığı unutkanlıkla başlayan bir beyin hastalığıdır. Yavaş yavaş ilerler, zamanla kötüye gider.

DEVAMI

Parkinson Hastalığı Nedir?


Beyinde dopamin üreten hücrelerin kaybı ile ortaya çıkan bir hastalıktır.

DEVAMI

Sarı nokta hastalığı (Makula dejenerasyonu)


Makula dejenerasyonu olarak bilinen sarı nokta hastalığı genellikle katılımla geçen, 55 yaş sonrası kişilerde ve bazen genç hastalarda , sigara içenlerde ve yetersiz beslenenlerde sık görülen, ilerlemesi durumunda görme kaybına yol açabilen gözde makula ismi verilen bölgenin bozulmasıyla karakterize bir retina hastalığıdır.

DEVAMI

VİTREOLİZİS LAZER TEKNOLOJİSİ İLE GÖZ ÖNÜNDE UÇUŞAN LEKELERE SON..


Hiç sebep yokken gözünüzün önünde görünmeye başlayan küçük siyah lekeler ile kendini gösteren “Göz uçuşması”, artık, saniyenin milyarda biri ile atış yapan Vitreolizis lazer uygulaması sayesinde, yatarak tedaviye gerek bırakmadan ayakta tedavi edilebiliyor.

DEVAMI

Keratokonus Hastaları, Kornea Bozukluğu Olan Hastalar CCL( Corneal Cross- linking ile Artık Tedaviniz Çok Kolay!


CROSS-LİNK TEDAVİSİ( CCL) 1970’li yıllarda ilk kez Diş Hekimliğinde Doku biomekanik stabilitesini arttırmak için kullanılmıştır. Bileşikler polimer yan zincirlerinin UVA fotopolimerizasyonu ile çapraz bağlanma sonucu sabitlenmiştir.

DEVAMI

Çip Bebek Yöntemi ile Gebelik Oranları 1.5 Katına Çıktı


Harvard Üniversitesi'nde bir Türk profesör tarafından geliştirilen ve Türkiye'de aynı zamanda uygulanmaya başlayan 'Mikro Akışkan Çip' teknolojisi gebelik oranlarında yüksek başarı oranı olan etkin bir yöntemdir.

DEVAMI

Trifocal Göz İçi Mercekler ile Kartal Gibi Görün!


Katarakt Tedavisinde Trifokal göz içi mercekler ile uzağı ve yakını iyi görmeyi sağlarken aynı zamanda orta mesafede de iyi bir görüş sağlamak amacıyla geliştirilmiş lenslerdir. Detaylı Bilgi ve Randevu İçin 0422 323 23 23

DEVAMI

Sinüzit Ameliyatında Kısa sürede iyileşme Güvenilir Sonuç...


Shaver yöntemi, tüm dünyada kullanımı yaygınlaşan ve endoskopik sinüs cerrahisinde özellikle polipli sinüzit hastalığında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Cerrahi sırasında hastalıklı dokuların ortamdan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Shaver sinüs kanallarının genişletilmesinde hassas bir çalışma sağlarken sorunlu bölgelerin daha güvenilir temizlenmesini sağlar.

DEVAMI

Radyofrekans yöntemi ile kanamasız ve ağrısız bademcik ameliyatı!


Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ameliyatların daha kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi söz konusu oluyor. Bu alanda bademcik ameliyatlarında kullanılan radyofrekans yöntemi ile kanamasız ve ağrısız cerrahi işlem gerçekleşmektedir.

DEVAMI

PCR Testi Nedir Nasıl Yapılır?


Corona (Covid-19) hastalığının insanlarda enfeksiyona neden olduğu bilinen 7 tipi var bunlardan 3 tanesi şiddetli iken 4 tip corona hafif ve orta şiddette hastalığa neden olmakta. PCR testi Corona virüs ile mücadele sürecinde çok etkin kullanılmaktadır.

DEVAMI